ua en ru

Зарплати українців скоро зміняться: озвучений цікавий прогноз

Зарплати українців скоро зміняться: озвучений цікавий прогноз Ілюстративне фото (unsplash.com)

Експерти пояснили, які зміни чекають роботодавців і спеціалістів

Економісти вважають, що в 2019 році зарплати жителів України суттєво зміняться, так як присутне деяке зростання економіки та відтік спеціалістів в інші країни. У першу чергу зміни торкнуться саме кваліфікованих і затребуваних працівників, пише "Сьогодні".

Роботодавцям доведеться піднімати заробітні плати, щоб утримати хороших працівників. Відштовхуватися доведеться вже від нової мінімальної заробітної плати, яка збільшилася з 1 січня до 4123 гривень. Середня заробітна плата в 2019 році прогнозується на рівні 10,5 тисяч гривень. На такий рівень зарплати можуть розраховувати наймані працівники.

В 2018 року середня зарплата за даними Державної служби статистики склала 9161 гривню, при чому вже в грудні ця сума збільшилася приблизно на 500 гривень.

Як пояснюють економісти, середньостатистичний українець отримав надбавку в середньому на 2,2%.

При чому в уряді зазначили, що зростання доходів громадян перевищило зростання цін. Прем'єр Володимир Гройсман прогнозує в 2019 році підвищення заробітних плат в середньому на 1000 гривень. А ось експерти вважають, що незважаючи на підвищення, відтік фахівців не припиниться.

"Середня зарплата малоінформативна для оцінки ситуації з заробітками, так як у нас відбувається все більше розшарування оплати за професіями. Також на ринок праці тисне конкуренція з боку наших західних сусідів, які можуть запропонувати набагато більше за ту ж роботу", - вважає виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

З ним згоден і економіст Іван Нікітченко, який прогнозує збільшення заробітних плат для фахівців.

"З 2019 роки "мінімалка" зросла на 12%, на 15-17% збільшиться середня зарплата. Є передумови для підвищення на 20-25%, адже економіка зростає. Але через вибори бізнес буде обережніше зі збільшенням витрат, а працівники стануть рідше міняти роботу, чекаючи, поки закінчиться період невизначеності. Загальна тенденція — високопрофесійні співробітники будуть цінуватися все більше через зростання економіки на тлі відтоку мізків і умілих рук за кордон. Тому роботодавцям доведеться встановлювати зарплати для хороших менеджерів, фахівців і навіть водіїв не нижче тих, які вони можуть отримати, наприклад, у Польщі. А ось низькокваліфіковані кадри не отримають особливої добавки", - вважає Нікітченко.

Олег Пендзин зазначає, що роботодавцям доведеться піднімати заробітні плати, щоб зберегти той персонал, який на даний момент вже працює.

"На ринку праці — великий дефіцит кваліфікованих кадрів робочих професій: верстатники 5-6 розряду, водії фур. Наприклад, далекобійник вже не буде працювати менше ніж за 25 тисяч гривень на місяць. Тому зростання зарплат — не заслуга нашого уряду, а реалії ринку. Для "білих комірців" ситуація складніше, так як конкуренція висока, а рівень їх заробітку залежить від кінцевих результатів, наприклад, від обсягу продажів. А тут процвітають одиниці", - пояснив експерт.

Він додав, що найближчим часом у промисловості почнуть "вибілювати" зарплати, так як цього будуть вимагати самі працівники, щоб забезпечити собі пенсію. Офіційні дані будуть занижені тільки у працівників IT-сфери.

"Кваліфіковані працівники все більше стануть вимагати офіційних зарплат, щоб заробити хорошу пенсію, і роботодавці будуть змушені погодитися", - додав Пендзин.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що зростання ціни на газ "з'їсть" підвищення зарплат і пенсій.

А також розповідали про те, які підвищення зарплат і пенсій чекають на українців найближчим часом.