Українцям навели приклад відновлення держави в короткий термін
Україна вже неодноразово лікувала рани, подібні російській агресії на Донбасі. Таку думку висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у відповідь на запитання про те, що робити після кровопролиття на Донбасі в інтерв'ю "Апострофу".
"У нас відкрилася нова рана, в нашому суспільстві, яка буде гоїтися ще дуже і дуже довго. Але ми вже свого часу через такі рани проходили, і неодноразово. І громадянська війна, і Велика вітчизняна... Під час ВВВ у нас на території України теж один в одного стріляли", - сказав він.
Також Тука зазначив, що наявність таких ран не можна приховувати, і відзначив важливість міжнародного досвіду у вирішенні подібних проблем.
"Після Другої світової війни – війни, найбільш кровопролитної – скільки втрат було в Європі? І як швидко при цьому вдалося подолати цю взаємну ненависть? Дуже швидко. Буквально через 15 років цього вже не було. А США і Японія?.. Ці приклади треба вивчати. Професійно вивчати, яким чином вдалося цього досягти", - розповів Тука.
Він підкреслив, що зараз основним завданням є припинення кровопролиття.
До речі, Тука зробив важливу заяву по реінтеграції Донбасу.
Тука вважає, що немає підстав далі зволікати з прийняттям законопроекту, який стосується реінтеграції окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Заступник міністра з іронією зазначив, що якщо заколотять туалети у ВР – все буде в порядку, а якщо не заколотять – ці "мальчиші-поганці", "юні піонери" знову якусь дрібну капость приготують. Таким чином Георгій згадав інцидент у Верховній Раді під час минулої спроби голосування за цей законопроект, коли депутати Семенченко і Левченко запалювали димові шашки.
"Я не бачу підстав для того, щоб було інакше. Звичайно, якщо у блазнів є бажання, то вони здатні зробити шоу з чого завгодно. Якщо у них є бажання і настрій, вони це зроблять. Проте підстав для цього я не бачу ніяких", - підкреслив Тука.
За його словами, процес реінтеграції Донбасу вже почався. Тука повідомив, що, згідно з міжнародною кваліфікацією, події на Донбасі називаються "військовим конфліктом низької інтенсивності".
"Ще одна теза, що наші балаболи весь час повторюють: треба речі називати своїми іменами, війну треба назвати війною. Так я хотів би просто попросити тих довбней відкрити будь-які міжнародні документи і почитати, коли в останній раз у світовій практиці використовувалося слово "війна". Вони будуть дуже здивовані", - звернув увагу Георгій.