Українка розповіла, як виглядають сільські школи в Британії та пояснила, яким чином там збирають гроші на потреби дітей. Ніяких батьківських комітетів там немає, а деякі приміщення ремонту не бачили десятки років.
Як виглядають школи в Британії, розповіла Олена Северенчук на своїй сторінці в Facebook.
Дочки Олени 4,5 року, її звуть Соломія і восени вона йде в школу. У Соломійки розлад аутичного спектру і вона не говорить англійською мовою. Мама дуже переживала, як її дочка буде адаптуватися в новій школі.
Знайомство з новою школою почалося в червні. Северенчук подала документи в місцеве відділення освіти і їй запропонували школу в сусідньому селі. Адміністрація з мамою зв'язалася відразу і потрібно було заповнити довгу анкету в гугл-формі.
Через тиждень батьків зібрали в школі. Британські вчителі відрізняються тим, що вони посміхаються, налаштовані на діалог і роблять все, щоб атмосфера була невимушена. Всі теми стосуються навчального процесу, а не господарських тим.
І це при тому, що британські школи забезпечені ненабагато краще українських. За словами Северенчук, ремонту в спортзалі років 30, меблі явно вже надивилися життя.
Школа в Британії (Фото: facebook.com/alyona.severenchuk)
У класах немає кондиціонерів, і це при тому, що заняття закінчуються в другій половині липня, коли температура повітря піднімається до +39 градусів.
Головний декор по всій школі - це роботи дітей. І в навчальному закладі абсолютно не морочать собі голову свіжістю ремонту.
У британських школах ніхто не скидається на штори, подарунки вчителям та інше. Нікого не смикають. Але батьки можуть донатити на школу, якщо є така можливість і бажання.
Майже кожна школа займається фандрейзингом і саме таким способом збирає на свої потреби (крім капітальних). Державного фінансування недостатньо, а цей спосіб формує культуру благодійності у дітей.
Всі кошти, отримані за допомогою фандрейзингу - вільні й школа може використовувати на свій розсуд з мінімальною бюрократією.
Школа в Британії (Фото: facebook.com/alyona.severenchuk)
Функції фандрейзера виконують вчителі, хтось з адміністрації й допомагають батьки - як волонтери та без зарплат.
Кошти також надходять під час шкільних івентів, ярмарків, продажу кексів, продаж квитків на шкільні заходи (театр, літні барбекю, розваги).
Є система штрафів - можна заплатити 1 або 2 фунти за те, що прийшов в школу не в формі, або приніс газовану воду замість звичайної води. Щорічно школа збирає від 15 до 20 тисяч фунтів.
Цих грошей вистачає, щоб закрити поточні проблеми - купити жалюзі, костюми, полагодити проєктор.
У приватних школах проводять фандрейзинг з вечірніми сукнями, смокінгами та гламуром. І суми там, звичайно ж, інші.
Школа в Британії (Фото: facebook.com/alyona.severenchuk)
До речі, раніше ми писали про те, що українка показала випускний у німецькій школі.
А ще розповідали про те, як проходять уроки у французьких школах.