Незважаючи на серйозні збитки в цьому році, Ринат Ахметов продовжує очолювати список українських багатіїв
У Топ-10 найбагатших людей України цього року увійшли Ахметов, Порошенко, Коломойський з Боголюбовим, Косюк і Пінчук. Вибули з першої десятки в цьому році Новинський і Жеваго, а замикає першу десятку рейтингу Forbes - Леонід Черновецький.
Перше місце в рейтингу продовжує утримувати Рінат Ахметов. Доходи олігарха за останній рік знизилися на $4,6 млрд - тепер його капітал становить $2,3 млрд. Зниження вартості активів мільярдера пов'язують з падінням світових цін на залізорудну сировину і метал. Також знизився попит на продукцію ГМК і всередині країни. При цьому майже всі підприємства Ріната Ахметова мають солідну заборгованість перед кредиторами.
Друга позиція рейтингу дісталася Ігорю Коломойському, стан якого оцінюється в $1,3 млрд. За останні п'ять років його доходи знизилися більш ніж вдвічі, пише Forbes. У минулому році Коломойський залишив посаду голови ОДА Дніпропетровської області.
З капіталом в $1,3 млрд третю позицію рейтингу зайняв Геннадій Боголюбов. З-за анексії Криму і війни в зоні АТО ПриватБанк втратив кілька сотень відділень і суттєво знизив показник виручки – до 267 млн грн.
Віктор Пінчук опинився на четвертому місці. Його статки оцінили в $ 1,2 млрд. Як пише Forbes, останні кілька місяців для мільярдера були успішними: йому вдалося укласти мирові угоди одразу з двома позовами до Коломойського. Деталі справи не розкриваються, але за деякими даними Пінчук зможе отримати кілька сотень мільярдів доларів компенсації.
П'ятірку лідерів замикає Юрій Косюк зі статками $1 млрд. Незважаючи на кризу, Косюк планує і надалі інвестувати в розвиток бізнесу - в 2016 році тільки в українські проекти буде вкладено до $110 млн. До того ж Косюк запускає власне виробництво і переробку м'яса птиці в Нідерландах.
Президент України Петро Порошенко зайняв шосте місце рейтингу з капіталом у $858 млн. За останній рік його статок зріс на $100 млн. Крім корпорації Roshen, яку Порошенко передав в "сліпий траст", президент володіє Міжнародним інвестиційним банком, який є бенефіціаром холдингу "Укрпромінвест-Агро", володіє низкою активів в крохмальної, автомобільної, суднобудівної та машинобудівній галузях. Крім того, у мультимільйонера є кілька національних і регіональних телерадіокомпаній, відзначає видання.
Сьома позиція рейтингу - у Олексія Вадатурського, який зміг вдвічі збільшити свій статок до $840 млн. Незважаючи на кризу, Вадатурський активно інвестує в розвиток "Нібулона". У планах на 2016-й – вкласти в компанію близько $ 60 млн.
Колишній власник харківського ФК "Металіст" Олександр Ярославський, який утримує восьме місце рейтингу Forbes з капіталом у $721 млн, в минулому році припинив свої інвестиційні проекти.
Дев'яте місце в списку найбагатших українців за Андрієм Веревським, стан якого експерти Forbes оцінили в $694 млн. За підсумками 2015-го чистий прибуток компанії "Кернел" склала $106,9 млн, тоді як в 2014 році фірма зазнавала збитків майже на таку ж суму.
Екс-мер Києва Леонід Черновецький замикає десятку українських олігархів з капіталом у $680 млн. Сам Черновецький в даний час проживає в Грузії, де має намір продовжувати політичну діяльність і провести залишок життя.
В Українському Forbes зазначають, що сумарний капітал сотні найбагатших людей країни в 2015 році знизився приблизно на 25% і зараз становить всього $20 млрд. Для порівняння: у найбагатшої людини світу – Білла Гейтса близько $76 млрд.
Раніше Styler повідомляв про те, що Марк Цукерберг зайняв шосте місце в рейтингу найбагатших людей світу.