ua en ru

Секрети столичної підземки

Секрети столичної підземки Фото: Співробітник метрополітену (РБК-Україна)

Styler побував у нічному метрополітені і дізнався, чи варто вірити таємничим розповідям

Звичний для городян і гостей столиці Київський метрополітен приховує в своїх надрах чимало таємниць і секретів. Редакції Styler пощастило прогулятися по тунелях столичної підземки після того, як її двері закрилися для пасажирів.

Секрети столичної підземкиФото: Ескалатори на станції метро "Вокзальна" (РБК-Україна)

Станція метро "Вокзальна", найзавантаженіша в Києві, вночі виглядає зовсім інакше: приглушене аварійний світло (його включили тільки для екскурсії), порожні ескалатори та платформи. В кутку, поруч з електронним табло, яке показує час останнього відправлення поїзда, горить табличка: "Вхід у тунель дозволено". Там вже йдуть роботи по ремонту рейок. Але сьогодні Styler цікавить інше.

Секрети столичної підземкиФото: Таку гру тіней на станціях Київського метрополітену можна побачити тільки при аварійному освітленні (РБК-Україна)

Звичайно ж, нам хотілося знайти "таємну лінію до Кабміну і ВР". І нам це навіть майже вдалося - в ста метрах від спуску в тунель ми побачили сходи, що ведуть до решітки.

Секрети столичної підземки

Фото: "Таємні ходи" на ділі виявилися службовими вбиральнями, якими користувалися в 60-х роках ХХ століття (РБК-Україна)

"Перемога", - промайнуло в головах. Тим більше, над сходами висіла табличка з літерою "М". Але буквально через два метри прийшло розчарування - поруч знаходилися такі ж сходи з буквою "Ж". Так що пройтися секретними об'єктами не вдалося.

Крім того, на станціях існують розгалуження, у яких легко можна заблукати і вийти з метро не на "Дніпрі", а на "Академмістечку". Саме тому в разі надзвичайних ситуацій пасажирам рекомендують рухатися по тунелю строго по напряму поїзда.

Секрети столичної підземкиФото: Розгалуження тунелів (РБК-Україна)

Ми вирішили не тільки показати вам темні куточки станції "Вокзальна", але і поділитися історіями, легендами та байками про працівників і пасажирів метро.

Так, у часи, коли мобільних телефонів не було і в помині, нового співробітника просили сходити на іншу станцію за інструментом. І чекали його кілька годин. Досвідчені колеги починали панікувати - метрополітен відкрив свої двері, по тунелях ось-ось поїдуть вагони, а чоловіка все немає. Повертався новенький на станцію першим поїздом. Виявилося, він переплутав тунелі і довго блукав по развилкам.

Секрети столичної підземкиФото: Внутрішній зв'язок (РБК-Україна)

А ще пасажири останнього поїзда зеленої гілки (від "Червоного хутора" до "Сирця") іноді можуть побачити на пероні поки ще не відкритої станції "Львівська брама" людей. У цьому випадку не варто панікувати - просто працівники метрополітену вже вийшли на зміну.

До речі, страшні історії про величезних щурів теж виявилися вигадкою. Ніякого "Сплінтера" (щур-вчитель з популярного коміксу "Черепашки ніндзя", - ред.) Styler не зустрів.