ua en ru

В мережі з’явилося вражаюче відео "крижаного" водоспаду в Тернопільській області

В мережі з’явилося вражаюче відео "крижаного" водоспаду в Тернопільській області Фото pixabay.com

Через сильні морози водоспад увесь покрився льодом

В мережі з’явилося вражаюче відео "крижаного" водоспаду в Тернопільській області. Про це передає ТСН.

Джуринський водоспад через сильні морози увесь покрився льодом.

Зазначається, що льодом покриті три каскади висотою 16 метрів.

Мороз створив химерні бурульки і нарости, а вода, яка збігала з шаленою швидкістю, миттєво завмерла в дивовижних формах. Подекуди її потоки ще намагаються вирватися назовні.

Джуринський водоспад вважають найвищим рівнинним водоспадом в Україні та Європі. У цьому місці річка Джурин падає з висоти 16 метрів в долину і утворює водоспад з трьома каскадами.

Джуринський водоспад - гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Має також іншу назву – Червоногородський і походить від назви давнього міста Червоногород, яке існувало поруч кілька століть тому. Входить до складу Національного природного парку "Дністровський каньйон". Має штучний характер. Є найвищим рівнинним водоспадом України.

Існує принаймні три версії походження штучного водоспаду:

За найпопулярнішою версією-легендою, водоспад створений турками-османами під час облоги Червоногородського замку в 1672 році. Щоби здобути замок, турки перерубали кам'яний кряж між двома сусідніми ділянками річища Джурина, скерувавши повноводну тоді річку, яка до того робила кількакілометрову петлю й огинала пагорб із замком, у нове річище. Так турецькі війська нібито звільнили собі доступ до стін замку.

Друга версія пов'язує виникнення водоспаду з масштабною перебудовою початку ХІХ століття, коли укріплений замок переробляли на палац. Тоді ж довкола палацу розбили величезний ландшафтний парк. Як елемент такого парку могли створити водоспад (за тодішньою модою).

Третя версія - водоспад виник без людського втручання.

Також ймовірною версією щодо причин створення штучного водоспаду є потреба власників Червоногорода у власному млині. З одного боку, саме водоспад забезпечував його максимальну потужність, а, з іншого — в околиці не було млинів, й існувала велика потреба у млинарських послугах.

Раніше повідомлялось, що в Україні замерз найвищий рівнинний водоспад.

Топ-5 самых разрушительных снегопадов (видео: STYLER.rbc.ua)