Шантаж у найгіршій формі: як хірург наживається на пацієнтах
З пацієнтів Тодуров бере гроші за операції, за які вже заплатила держава, каже Олександр Курбатов
Директор Інституту Серця в Києві наживається на пацієнтах, беручи з них величезні гроші за операції, за які вже заплатила держава. Такого висновку дійшов журналіст Олександр Курбатов і програма “Наші Гроші”, яка розсекретила “брутальну” колекцію нерухомості очільника Інституту Бориса Тодурова.
У його закладі з пацієнтів беруть гроші, зокрема, за стенти при гострому інфаркті. У МОЗ неодноразово підкреслювали, що їх мають ставити безкоштовно у 100% випадків. Часто пацієнта привозять у гострому стані, а у Тодурова йому кажуть, що стентів просто немає в наявності. Але дані розслідування це заперечують.
“Інститут Серця має наразі кілька тисяч стентів, які закупила держава. Ще раз: кілька тисяч стентів, які закупила держава! Такої кількості стентів, які зараз має Інститут серця, не має жодна установа України”, - звертає увагу Олександр Курбатов.
Навіть попри публічні суперечки, які відбувалися між Тодуровим і МОЗом, його Інституту продовжують виділяти немалі гроші.
Борис Тодуров з Інституту Серця в Києві бере гроші за безкоштовні операції (ілюстративне фото: pixabay.com)
“Абсолютно чітко і відповідально кажу: Інститут серця лише по залишках має тисячі цих стентів! І він має надавати безкоштовні послуги людям, яких привозять у гострому стані. Є кілька видів безкоштовних стентів. І, до речі, і ті, і інші стенти діють однаково. Ми консультувалися з кількома лікарями, і вони нам це підтвердили. Єдина різниця в них та, що в одному виді стентів за певний час потрібні додаткові медичні маніпуляції”, - підкреслює він.
При гострому коронарному інфаркті держава відшкодовує 100% вартість стенту, каже журналіст.
“Держава відшкодовує гроші за це, і коли пацієнтів, яких привозять у такому стані, змушують платити, то це називається шантаж, здирництво у найгіршій формі, яку тільки можна собі уявити”, - впевнений він.
“Успішна операція має бути зробленою протягом двох годин, і людині ніколи у цей час з'ясовувати стосунки і добиватися справедливості. Сама трагедія ситуації полягає у тому, що людина або її близькі не мають змоги й часу ефективно свої права захистити. Вони не мають часу на з'ясовування стосунків із керівництвом клініки або із керівництвом Інституту”, - підкреслює він.
Раніше стало відомо, як лікарі воюють проти Уляна Супрун.
Також ми раніше писали про те, як Уляна Супрун змінює систему охорони здоров’я та що їй вдалося досягти на посаді.
Відео: Як уникнути поборів у школі (video.rbc.ua)