Виробники какао переживають важкі часи
Останнім часом все частіше виникають побоювання, що шоколад зникне. Що відбувається на шоколадних ринках і чи справді варто хвилюватися, пояснює економіст з бізнес-школи Гренобля, повідомляє BBC.
Зараз все частіше лунають прогнози, що до 2050 року шоколад може повністю зникнути з світових ринків. І на те є логічне пояснення.
Як відомо, шоколадні ринки лідирують в Китаї та Індії - країнах з населенням понад мільярд осіб. Швидка урбанізація, зростання середнього класу і зміна споживчих смаків сприяють посиленню апетиту на шоколад.
Споживання шоколаду в Індії в 2016 році досягло 228 000 тонн - це на 50% більше, ніж у 2011-му. Шоколад став одним із самих улюблених солодощів в країні, оскільки індуси вважають його корисним для здоров'я.
У Китаї за часів економічних реформ початку 1980-х шоколад вважався рідкісним делікатесом. У споживанні шоколаду, яке становить менше 1 кг на людину в рік, Китай досі помітно відстає від інших країн.
Тепер мільйони забезпечених китайців купують високоякісні делікатеси іноземного виробництва онлайн, змушуючи роздрібних продавців переосмислювати свої бізнес-моделі.
Однак виробники шоколаду переживають не кращі часи. Какао, з якого виробляють шоколад - рослина, яка вимагає вологого тропічного клімату і тінистих лісів, а тому територія, де можна її вирощувати, - обмежена.
Глобальне потепління сильно ускладнило вирощування рослини в деяких регіонах, до того ж на багатьох землях культивування какао поки заборонено.
Окрім кліматичних змін, вирощуванню перешкоджають шкідники, через яких виробники какао щорічно втрачають від 30% до 40% продукції.
З цієї причини найбільші виробники шоколаду активно беруть участь в ініціативах екологічного виробництва, наприклад Rainforest Alliance, UTZ і Fairtrade.
Американський кондитерський завод Mars Wrigley, за обсягом продажів 2017 провідний виробник цукерок у світі, виділив 1 млрд дол. на розробку какао-дерева, більш стійкого до спеки.
Крім того, в 2009 році Mars стала першою шоколадної компанією, яка пообіцяла, що до 2020 року почне виробляти всю свою продукцію тільки з какао, яке було вирощено екологічним способом.
Хоча розмови про "шоколадний апокаліпсис" дещо перебільшені, ризики цілком реальні.
Нагадаємо, що вчені повідомили несподівану новину про гарячий шоколад.
До речі, раніше ми повідомляли про те, що експерти розповіли про шкідливість шашлику.
А також писали про те, що Уляна Супрун дала рекомендації про те, як плавно увійти в робочий ритм після відпустки, не відчуваючи стрес.
Відео: 10 фактів про їжу