"Синдром health anxiety": Супрун розповіла, як впливають на здоров'я уявні хвороби
В. о. міністра охорони здоров'я вважає, що так помисливість може сприяти розвитку захворювань
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун вважає, що уявні захворювання і сильне занепокоєння власним здоров'ям не обіцяє нічого хорошого. Хвилюватися про своє здоров'я нормально, але надмірна тривога може призвести до глибоких депресій, ендокринних, імунних порушень і інших захворювань, викликаних стресом. Про це вона розповіла на своїй сторінці в Facebook.
"Такий синдром називають health anxiety або тривога щодо здоров'я. Зазвичай люди, які мають такий синдром, постійно переживають за своє здоров'я. Прості симптоми, наприклад біль у горлі або підвищення температури, вони можуть сприймати як симптом серйозної хвороби", — пише Супрун.
На її думку, постійна тривожність змушує людей здавати додаткові аналізи та обстеження, відвідуючи при цьому лікарні, де найвищий ризик заразитися. Часто самі собі годинами шукають інформацію в інтернеті про хворобу або відмовляються ходити за лікарською допомогою.
"Страх захворіти серйозною хворобою може негативно позначатися на повсякденному житті. Крім того, вчені відзначають, що сама надмірна тривога і стрес підвищують ризики появи реальних, вже не надуманих хвороб, наприклад, серцево-судинних захворювань. А додатковий стрес впливає на появу шкідливих звичок: ми схильні харчуватися малопоживною їжею або переїдати, більше палити і вживати алкоголь", — додала вона.
Супрун також дала кілька порад, як об'єктивно оцінити своє здоров'я:
- Ведіть щоденник. У ньому варто записувати те, що найбільше турбує з приводу здоров'я. Це допоможе проаналізувати ситуацію і зрозуміти, які проблеми варті уваги.
- Інтернет не завжди хороший порадник. За статистикою, люди зараховують собі наявність захворювань по 2-3 ознаками, вказаними, найчастіше, у недостовірних джерелах. Це викликає ще більше занепокоєння.
- Не ставте самостійно діагноз. Це дуже небезпечно, адже крім надмірного хвилювання збільшує ризик почати невиправдане і потенційно небезпечне лікування.
- Намагайтеся відволіктися на інші справи. Лікарі радять намагатися відволіктися від тривожних думок про хвороби за допомогою прогулянок, занять фізичною активністю, читання або спілкування з друзями. Часто такий спосіб допомагає подолати реальну хворобу.
- Проконсультуйтеся зі своїм лікарем. В деяких випадках лікар може призначити спеціальне лікування або направити до психотерапевта.
Скріншот поста облікового запису facebook.com/ulanasuprun
Нагадаємо, що Супрун розповіла, як зберегти мозок здоровим.
До цього Супрун розвіяла міф про роль церкви в медицині.
Також повідомлялося, що Супрун висловилася про віру медиків у прикмети.
Відео: (video.rbc.ua)