Студенти коледжу опинилися на вулиці
Студенти приватного економіко-гуманітарного та інженерного коледжу в Рівному опинилися на вулиці через те, що директор навчального закладу збанкрутував коледж. Про це повідомляє ТСН.
Керівник приватного коледжу в Рівному перетворив навчальний заклад в механізм викачування грошей з батьків студентів. Через мільйонні розтрати, три сотні дітей опинилися фактично на вулиці.
Рада засновників коледжу звільнила керівника закладу Петра Тадеєва після серйозних перевірок, але той поновився на посаді через суд.
У вересні 2016 року батьки учнів виявили, що на рахунках коледжу є заборгованість у 23 тисячі гривень. Після того, як дітей відправили в жовтні на вимушені канікули, їм повідомили, що коледж банкрут.
"Нас у жовтні на місяць відпустили на вимушені канікули. Сказали, що на рахунку коштів немає. Коледж - банкрут. Або ми платимо знову, щоб продовжувати вчитися, або ми повинні йти", - розповіла студентка коледжу Наталія Табачук.
Батьки змушені були оплатити навчання дітей ще раз, так як хотіли врятувати коледж від банкрутства. Але і ця міра не допомогла.
"Грошей немає. Існувати не за що, але все одно видаються накази на преміювання", - розповів ректор Міжнародного економіко-гуманітарного університету Анатолій Дем'янчук, який є одним із засновників коледжу.
Дем'янчук спільно з іншими засновниками провів у коледжі аудит і виявив багато фактів розтрат. Наприклад, за неповний рік, керівник навчального закладу витратив майже 800 тисяч гривень на зарплати педагогічного складу, в який входять директор Петро Тадеєв, його дружина, син і невістка.
При цьому, студенти не могли вчиться в аудиторіях з-за того, що там було дуже холодно.
"Були непристосовані приміщення для дітей. Коли був опалювальний сезон – діти не вчилися. Вони були на вимушених канікулах. Навчання були сумбурні", - сказала голова батьківського комітету Неля Кравчук.
Крім того, були виявлені махінації з документацією. Петро Тадеєв самовільно звільняв себе, потім перекладав себе на інші посади, знову призначав себе директором. За три роки директор витратив тільки на телефонний зв'язок 35 тисяч гривень.
Після того, як Тадеєва звільнили, на його посаду призначили іншу людину, який за півтора року вивів навчальний заклад з банкрутства і привів його в порядок.
Але нещодавно Тадеєв повернувся і повідомив, що його звільнили незаконно, підписи підробили, а йому і його родині повинні компенсацію в 460 тисяч гривень.
Рахунки коледжу заморожені судом, платити за оренду приміщення, в якому навчалися студенти, нічим. Дітей кинули напризволяще.
"По-перше, питання щодо оплати вдруге – це не до Тадеєва. Я не був директором коледжу. Вони були змушені проплатити, щоб врятувати коледж. Це абсолютно не відповідає дійсності. Коледж завжди мав фінансові проблеми, і ми завжди жили у борг", - заявив Петро Тадеєв.
Він заявив, що злочину в тому, що в коледжі працювали родичі, немає, а ті гроші, які вони вимагають компенсації їм зобов'язані повернути.
"Однозначно, що ті гроші, які будуть присуджені судом, будуть повернуті, у відповідності з чинним законодавством", - заявив директор.
Місцеві чиновники зібрали всіх учасників скандалу і поставили ультиматум – якщо діти не почнуть вчитися, то приїде серйозна перевірка з міністерства.
"Ви можете займатися чим завгодно, ви можете з'ясовувати обставини. Для нас важливо, щоб щоденно, відповідно до навчальних планів, діти були охоплені навчанням. Згідно з угодами, батьки оплачували кошти", - сказав заступник начальника Управління освіти і науки Рівненської ОДА.
Петро Тадеєв у відповідь на цей ультиматум наспіх орендував нове приміщення для занять і запросив туди студентів. Нова будівля знаходиться в жахливому стані: аудиторії маленькі, в підлозі спортзалу – дірки.
Відео: Гоп-стоп навчання (ТСН)
До речі, в українських школах в учнів молодших класів випитують про майно батьків.
Рекомендуємо подивитись: Хайп-таксі #20: скільки грошей потрібно на відпустку
Відео: video.rbc.ua