"Швидку" дитині викликала мама постраждалої учениці молодших класів
В школі Києва №11 дитина отримала важку травму голови. Після інциденту адміністрація школи не викликала швидку медичну допомогу і відмовилася нести відповідальність за травмування учениці молодшої школи, переклавши провину на класного керівника. Як розповідає мама постраждалої дівчинки, подібний інцидент – не єдина "відмінність" школи, яка потребує уваги громадськості. Про інцидент розповіли в співтоваристві "БАЦЬКИ SOS" Facebook.
Як розповіла мама постраждалої, інцидент стався у школі №11 у Києві 14 лютого. Мамі учениці перших класів зателефонувала класний керівник зі словами: "у нас тут ситуація, Маша впала і розбила об батарею голову!". Після цього вчитель додала: "розбила дуже сильно! Відвела до медсестри. Особисто я (вчитель) "швидку" не викликала".
Мама, яка сама перебуває на лікарняному, відразу ж відправилася в СЗОШ і самостійно викликала "швидку".
В школі Києва дитина отримала важку травму голови (фото: facebook.com/БАТЬКИ SOS)
"Прилітаю в СЗОШ, дитина у медсестри, лежить, голова розсічена на потилиці, все в крові.... Вся урна в серветках з кров'ю... На моє запитання до медсестри, чому не викликали "швидку", відповідь була, що не викликають, поки не приїдуть батьки. Поки чекала "швидку", зайшла завуч, потім директор зі словами: "ну молодці, тримайтеся!". Приїхала бригада, відразу забрали, відвезли в Міську клінічну лікарню №7 (дитяче відділення). Зашили Голову. Доктор уточнив, що дивно, адже виклик з мобільного від мами, а не зі школи... Я це і сама знаю. І сказав, що саме школа повинна була викликати карету швидкої допомоги, а медсестра повинна була супроводжувати дитину в лікарню і перебувати з ним до приїзду батьків", - розповідає мама потерпілого дитини.
Після лікарні батьки постраждалої відправилися в школу з метою дізнатися подробиці інциденту.
"Чоловік і я поїхали в школу. Застали завуча, директор вже поїхала. У приймальні директора завуч повідомила, що ситуація була некритичною. У дитини з голови ллє кров!!! Але для нашої школи - це некритично. І швидку не було за чим викликати (вона не медик, я у неї уточнила). Ми викликали поліцію! Приїхали... і тут: директор (яку ми дочекалися) і завуч роблять винною у всьому класного керівника. До речі, до класного керівника претензій немає у нас взагалі! Вона зі свого боку зробила все оперативно і відповідально! На хвилинку... коли класний керівник підійшла до директора, щоб повідомити про НП, остання переживала про майбутню виборчу ділянку в будівлі школи (на той момент вітала якогось чоловіка, який прийшов з даного питання, з перевіркою можливо). Директор уточнила у вчителя про терміновість і важливість ситуації (це знову ж таки з її слів) і сказала звертатися до завуча. Що і було зроблено вчителем (розповіли про травму, зі слів завуча вона навіть заходила до дитини в медпункт і бачила ситуацію, яка, за її словами, некритична і швидку викликати не треба було). Вчитель сказала, що "швидку" викликала мама. І по моєму приїзду в школу вже почалися "тарганячі перегони". Це в принципі зрозуміло, так як зі сторони адміністрації були величезні надії, що я просто заберу дитину і вже своїми силами поїдемо в лікарню. Що було б дуже зручно для школи", - додала мама Маші.
В школі Києва дитина отримала важку травму голови (фото: facebook.com/БАТЬКА SOS)
Адміністрація школи намагалася зняти з себе відповідальність за події і перекласти на класного керівника. Мама постраждалої дівчинки також розповіла про інші, не менш важливі порушення з боку директора – висока захворюваність педикульозом, махінації з грошима в їдальні, відсутність гарячої води.
"При поліції ця "шайка" з адміністрації намагалася всіляко провину перекласти на вчителя. Моральний пресинг влаштували такий, що навіть нам з чоловіком довелося заступитися. Учитель у нас хороша (за 4 роки початкової школи можна зрозуміти who is who). Директор проявила себе за 4 роки як непорядна людина і непрофесійний керівник: на здачу дітям давалися цукерки в їдальні (після збурень припинилося), педикульоз, відсутність гарячої води по всій школі (до речі, на мої офіційні запити нею особисто показувалася мені книга 1978 року! Про саннорми, що в школах категорично забороняється гаряча вода). А на запити від КМДА нахабна брехня, що вода є і скарг від батьків не надходило. Благо всі офіційні листи є у особистому кабінеті сайту КМДА (зареєстрована там). Гарячої води немає, і навіть теплої немає, вода КРИЖАНА!" – додала вона.
Мама травмованої дитини вважає, що зі свавіллям директора школи потрібно боротися. До речі, після розгляду інциденту з поліцією директор пригрозила класному керівнику "окремою розмовою".
"Ці загрози роздає людина, у якої в школі нормальним вважається те, що:
1. Вчитель фізкультури у якості покарання може закрити дитини в підсобці (директор в курсі).
2. Бібліотекар виганяє дітей з бібліотеки зі словами: "Пішли геть, дебіли!".
3. Буллінг у нас так само в наявності.
4. Директор може прийти до дитини, при всіх підняти і принижувати (адже це виховання).
5. У школі повна антисанітарія (педикульоз на регулярній основі).
6. В їдальні діти періодично труяться.
7. Гарячої води немає, взимку в льодяній воді діти миють руки. Звичайно ж, гепатит мав місце бути", - розповіла стурбована мама учениці школи №11.
Слід нагадати, що раніше ми розповідали про перше покарання за буллінг в Україні.
Також ми писали, куди скаржитися на педагога, якщо він чинить фізичний або психологічний тиск на дитину.