ua en ru

Боявся власної тіні: росіяни довели священика УПЦ МП до суїциду

Боявся власної тіні: росіяни довели священика УПЦ МП до суїциду Фото: колаж РБК-Україна

Ієрей з російським громадянством вирішив перейти зі своєю парафією у Луганській області до ПЦУ

Загадкове самогубство священика РПЦ в Україні (колишня УПЦ Московського патріархату) Євгена Хруща стало наслідком тиску і погроз з боку РФ через наміри ієрея перейти до ПЦУ. Про це розповів один зі священнослужителів, який тісно спілкувався із загиблим, передає "Інформаційний спротив".

Суїцид настоятеля храму Преподобного Серафима Саровського в селі Зоріковка у Міловському районі Луганської області на початку березня викликав багато запитань. У суспільстві висловлювалися різні домисли і припущення, що підштовхнуло ієрея з російським громадянством до такого кроку. Священник, який знав отця Євгена, на умовах анонімності пролив світло на трагічні події.

Він розповів, що наприкінці лютого відбулася загадкова аудієнція Хруща з якимось "паломником" з Воронежа (РФ). Мандрівник всіляко намагався відрадити ієрея від переходу до єдиної автокефальної помісної церквм, але священик стояв на своєму.

В оточенні отця Євгена зазначили, що з того часу йому стали надходити телефонні дзвінки з погрозами - і священику, і його дітям.

Боявся власної тіні: росіяни довели священика УПЦ МП до суїциду

Ілюстративне зображення (колаж РБК-Україна)

За словами одного священика, він тоді боявся власної тіні.

Повідомляється, що в останні дні свого життя Хрущ згадав про те, що до нього із "привітанням" приїжджала особа, наближена до працівників регіонального управління ФСБ РФ. Отцю Євгену знову нав'язували відмову від переходу до ПЦУ, мовляв, "непристойно священику - громадянину РФ - зраджувати своїй рідній країні". Погрожували порушенням кримінальної справи щодо державної зради, як наслідок екстрадицією і в'язницею, в якій термін можна і не досидіти.

Між тим, Луганська єпархія РПЦ в Україні офіційно назвала причиною трагедії сімейні незгоди Хруща та фінансові проблеми.

Як повідомлялося раніше, нещодавно в Новотроїцькому районі під Херсоном повісилася 38-річна дружина священика УПЦ МП. Передсмертної записки дружина священика не залишила.

Нагадаємо, що правоохоронці Житомирської області розпочали слідчі дії щодо порушення права громадян на віросповідання після того, як священики УПЦ Московського патріархату стали відсилати SMS із погрозами духовенству, яке перейшло до ПЦУ.

Також ми писали про те, що під Києвом парафіяни колишньої УПЦ МП підкинули труну під двір активістів, які ініціювали перехід місцевого храму до Православної церкви України.