"Врятувати від цькування": чому не варто називати дітей екзотичними іменами
Через екзотичні імена діти часто стикаються із пресингом у школі, нагадує очільник столичної юстиції Станіслав Куценко
У кожній країні знаходяться люди, які протягом життя змінюють імена. Україна – не виключення. Протягом останніх п'яти років понад 100 тисяч українців змінили ім'я, каже офіційна статистика столичного Управління юстиції.
Часто українці змінюють імена на ті, що прийнято вважати традиційними і популярними. Наприклад, жінки обирають собі імена Анастасія, Софія, Тетяна. Чоловіки – Олександр, Ярослав тощо. Але часто для своїх дітей українці вибирають дуже незвичні імена.
До речі, однією з причин для зміни імені може бути те, що при народженні батьки дають, м’яко кажучи, незвичні імена. Вже будучи дорослою, людина нерідко хоче забути про це і змінити ім'я. Про це у коментарі для Styler розповів очільник столичної юстиції Станіслав Куценко.
“Буває, дітей називають і Черешня, і Золото, і Мерседес”
"Є законопроект, який має унормувати присвоєння дивних імен для новонароджених (законопроект 9092, зареєстрований у ВР 18 вересня 2018 року, пропонує заборонити давати "екзотичні" імена – ред.). Бо бажання батьків присвоїти дитині певне екзотичне ім'я не повинно порушувати законні права дитини", - каже Станіслав Куценко.
За його словами, сучасні реалії вимагають більш чітких приписів нормативних актів щодо регулювання права на ім'я.
Фото: За попередні роки в Україні були зареєстровані такі імена як Черешня, Атлантида, Таймер, Космос, Сервер, Княгиня, Ізраїль (pixabay.com)
"Бо, буває, у нас дітей називають і Черешня, і Золото, і Мерседес. Люди часом називають своїх дітей абсолютно різноманітно й іноді - дуже дивно", - додає він.
Згідно даними Міністерства юстиції, за попередні роки в Україні були зареєстровані такі імена як Черешня, Атлантида, Таймер, Космос, Сервер, Княгиня, Ізраїль, Мілорд та навіть Янукович.
Передбачається, що коли за законопроект проголосують, то буде заборонено використовувати в іменах абревіатури, назви лікарських засобів, казкових героїв.
"Звісно, буде також заборонена нецензурна лексика й інші подібні речі. У нас зараз єдине правило - присвоєння імені керується правописом: за чинними законами, в імені не може бути знаків пунктуації та цифр. Це ключова річ. Якщо законопроект буде підтримано у Верховній Раді та підписано Президентом, то він у майбутньому дозволить обмежити та врятувати таких дітей від цькування надалі”, - каже посадовець.
40% дітей піддаються булінгу. Незвичне ім'я – одна з причин
За словами Станіслава Куценка, зміна імені в Україні – явище не надто поширене. Але часто через наявність у дитини різних екзотичніих імен їх цькують у школі та вже пізніше, протягом життя. Це одна з причин змінити ім'я.
"Я переконаний, що батькам треба двічі подумати, перед тим як давати чудернацьке ім'я дитині, тому що це може стати приводом для цькування в школі, до психологічних травм в майбутньому. І навіть важко передбачити, як це може позначитись на дитині у більш старшому віці. З одного боку, це оригінально – називати дитину креативно чи зважаючи на власні забаганки. А з іншого – це часто стає приводом булінгу в школі”, - каже він.
Фото: "У РАЦСах намагаємося з такими батьками поговорити, пояснити та попередити. Адже дуже часто більшість не задумуються про психологічні наслідки для дитини" - юрист (pixabay.com)
З цією проблемою боротися дуже важко, зізнається юрист. Бо до 40% дітей на сьогодні піддаються цькуванню, і ім'я може бути однією із причин для пресингу з боку однолітків.
Звичайно, зараз не накладають на імена ніяких заборон.
“Але у РАЦСах намагаємося з такими батьками поговорити, пояснити та попередити. Адже дуже часто більшість не задумуються про психологічні наслідки для дитини", - підкреслює Станіслав Куценко.
“Я за те, щоб імена були максимально українськими”
В Ісландії, зокрема, заборонено називати дітей іменами, які мають не ісландське походження. А от чи варто ввести подібні обмеження в Україні?
"Я за те, щоб імена були максимально українськими. Я дуже люблю українську мову, нею постійно спілкуюсь і вважаю, що нам потрібно підтримувати і розвивати її”, - каже Куценко.
На його думку, на багато іншомовних слів можна знайти український аналог.
“Звісно, й це не має доходити до якогось абсурду. У нас є чудові українські імена – Святослав, В'ячеслав і так далі. Чому б не звернутися до коріння і не називати дітей нашими традиційними іменами? Підтримуючи таким чином нашу мову і нашу спадщину, ми почнемо більше вірити у себе і досягати більше успіхів, і Україна стане більш успішною", - звертає увагу юрист.
Нагадаємо, раніше юрист дав важливі поради, як без зусиль оформити субсидію.
Крім того, експерт пояснив, що робити, коли загубився паспорт та як не стати через це жертвою аферистів.
Відео: Як за допомогою простих хитрощів уникнути величезних рахунків за воду (video.rbc.ua)