ru ua

Суїцид школяра під Вінницею: нові подробиці від рідних хлопчика

Суїцид школяра під Вінницею: нові подробиці від рідних хлопчика Колаж РБК-Україна

Рідні хлопця вважають, що його довели до самогубства

У Вінницькій області в місті Липовець 15-річний Артем Ателін повісився. Його рідні вимагають перекваліфікувати справу на "доведення до самогубства". Про це повідомляє місцеве видання "33-й канал".

75-річна опікун Артема Євгенія Стукан зазначила, що його рідна мати жила від них недалеко, але більше виховувалася в інтернаті, ніж удома через розлад з психікою. Вона завагітніла від місцевого жителя, з яким проживала. Як тільки народила, малюка відразу хотіли забрати в Будинок дитини.

"Мій чоловік Володя, дізнавшись про це, пошкодував хлопчика і запропонував стати його опікунами. Тоді мені було 59 років, ще на роботі обидва були, наші діти вже мали свої сім'ї. Зрештою, ми забрали Артема собі і ні разу про це не пошкодували. Дитину любили, цінували і вважали рідною",- розповіла Євгенія Стукан.

За її словами, хлопець був роботящим, ввічливим, з усіма вітався. Одного разу в таборі відпочинку він врятував дівчинку, яка тонула в басейні. За це її батько дав 100 гривень.

Останні роки з ними живе рідна мати Артема, за якою вони доглядають. Хлопець вчився в десятому класі і мріяв вступити до військового училища, тому згубних звичок у нього не було.

В минулому році після того, як молодий чоловік зламав сусідський паркан, його взяли на облік, а коли кілька тижнів тому один з його друзів отруївся алкоголем - у всьому звинуватили Артема. Нібито напередодні новорічних свят саме він приніс в школу "півторашку" горілки та пиво в школу.

Після цього почали розбиратися в ситуації. Один зі школярів, винуватцем усього назвав Артема. При цьому був присутній представник поліції, який примушував хлопця у всьому зізнатися.

За словами опікуна, під тиском поліції Артем заявив, що це він приніс алкоголь, щоб його залишили в спокої. Тоді поліцейський зазначив, що якщо б Артему було б 16 років, то він відповів би за законом. Він також заявив, що якщо ще раз таке повториться, то хлопця будуть судити.

Пізніше в опікунів викликали в опікунську раду, однак через стан здоров'я Євгенія Стукан не змогла прийти. У результаті до них додому прийшли представники служби у справах дітей та психолог, які говорили, що вони занадто сильно піклуються про хлопчика і годують його делікатесами. Хоча у сім'ї ніколи не було великих доходів.

Крім того, опікунів звинувачували у неправильному вихованні, залякували штрафом і радили бити Артема.

"В кінці одна з жінок онука вивела на вулицю для розмови. Про що вони тоді говорили - один Бог знає, але, мабуть, ці слова стали фатальними. Після цього ми повечеряли. Хлопчик зайшов у кімнату, обійняв і поцілував зі словами, що скоро повернеться. А він більше не повернувся", - розповіла Євгенія Стукан.

Потім вона сама пішла до дитини, але в хаті його не знайшла. Його рідна мати і чоловік Євгенії побігли на вулицю. Саме він і знайшов у сараї Артема повішеним на мотузці від снопа. На жаль, медики не змогли його врятувати.

"Впевнена, що онука залякали і не рахуються з нами. Зробили з нього об'єкт для цькування замість того, щоб спокійно поговорити, а не публічно принижувати. Більше того, напередодні Артем говорив односельчанину, якщо його знову звинуватять у чомусь, то він повіситься", - зазначила опікун.

Рідні і сусіди розповіли, що Артем боявся того, що його заберуть від бабусі в інтернат. За їх словами, перед кожним засіданням опікунської ради та бесідою з правоохоронцями він був сумним і не хотів ділитися подробицями.

Рідні просять відповідні органи провести справедливе розслідування і покарати причетних до суїциду школяра.

Однак завідуюча сектором опіки та піклування служби у справах дітей Липовецької РДА Галина Порчинская, яка розмовляла з Артемом, запевняє, що на хлопця не тиснула.

Вона розповіла, що Артем перебував під опікою з 2005 року. З ним у неї були довірчі відносини, дитина була відкритою і спокійно сприймала все, що відбувалося.

"Напередодні отримали лист від ювенальної поліції, що Артем скоїв протиправний вчинок. Відповідно повинні були з ним провести бесіду. 22 січня я пішла в школу, але тоді хлопчик не захотів спілкуватися, запропонував зробити це на наступний день в нашому кабінеті. Під час розмови сказав, що не згоден з тим, що написано в листі. Я запропонувала йому і практичному психологу піти разом до бабусі-опікуна. По дорозі ми добре спілкувалися. Вдома бабуся зустріла нас щиро і ввічливо", - розповіла Галина Порчинская.

Вона зазначила, що вони сіли поговорити, при цьому був присутній чоловік бабусі-опікуна. За її словами, окремої розмови з дитиною взагалі не було. У соцслужбі ставили питання як їй, так і Артему. Хлопчик говорив, що горілку в школу не приносив і його обмовили.

"Ніхто не казав, що забере його від бабусі. І цього не могло бути, адже вона добре справлялася з обов'язками опікуна. Дитині роз'яснювали його права. А звинувачення, що він у 16 років може сісти за ґрати, не відповідає дійсності", - зазначила Порчинская.

Класний керівник Євгенія Старущак визнає, що виховні бесіди з хлопцем проводили, але цькування заперечує.

Начальник відділу ювенальної превенції Людмила Кузнєцова повідомила, чтто за фактом порушено кримінальну справу "умисне вбивство" з позначкою "самогубство". Справу при наявності підтверджуючих доказів можуть перекваліфікувати.

"Особливих проблем з дитиною не було, на обліку в поліції він не знаходився. Був випадок, коли опікун притягувався до адміністративної відповідальності за неналежне виховання, коли Артем разом з однолітками поламав паркан. Також навчальний заклад інформувало службу у справах дітей та поліцію, що у хлопчика буває неналежна поведінка в школі. Представник правоохоронних органів виїжджав на місце, опитував учнів та адміністрацію. І дійсно були факти, що Артем іноді прогулював уроки і буянив", - розповіла Кузнєцова.

Зараз тривають слідчі дії, встановлюються всі обставини життя неповнолітнього. Поки підстав вважати, що дитину довели до самогубства, немає.

А тим часом сім'я Артема днями із заявою поїде в прокуратуру, щоб справу перекваліфікували на "доведення до самогубства". Якщо слідчі доведуть, що хлопця все ж довели до суїциду, винним загрожує три роки позбавлення волі.

Нагадаємо, в мережі вважають, що хлопця довели до суїциду в школі або соціальні служби.

Раніше повідомлялося, що в Києві на очах у друзів студент-іноземець вистрибнув з 14 поверху.