ua en ru

Супрун відповіла на найпопулярніші питання про небезпечну хворобу

Супрун відповіла на найпопулярніші питання про небезпечну хворобу Колаж РБК-Україна

Супрун розповіла українцям про вакцинацію

Супрун, яка нещодавно розповіла про незвичайні властивості води, дала відповіді на найбільш хвилюючі питання українців щодо вакцинації від кору. Про це в. о. міністра охорони здоров'я України розповіла на своїй сторінці в Facebook.

Наскільки безпечна вакцина від кору?

Вакцину КПК використовують вже більше 50 років, і понад 500 млн доз вакцин було введено в більш ніж 100 країнах світу. За словами Супрун, вакцина абсолютно безпечна для здоров'я людини.

Експерт також розповіла, що будь-яка вакцина, як і ліки, може викликати реакцію. При цьому серйозні реакції на вакцини від кору відбуваються дуже рідко. Ймовірність сильної алергічної реакції організму на вакцину від кору становить 1 випадок на мільйон щеплень. Тоді, як з 1000 заражених кір, 1 людина вмирає, 1 захворює енцефалітом, а у 50 осіб з'являються важкі ускладнення.

Яка вакцина є в Україні?

Зараз в Україні для щеплень проти кору постачають такі вакцини: "Пріорикс"/Priorix (виробник GlaxoSmithKline Biologicals S. A., Бельгія) і "М-М-Р II"/MMR II (виробник Merck & Co., Inc., США).

Супрун зазначає, що обидві вакцини повністю безпечні та ефективні. Крім того, їх можна отримати безкоштовно в рамках національного календаря профілактичних щеплень.

Коли вакцинувати дитину?

В Україні дітям роблять щеплення від кору два рази: перший раз в 12 місяців, другий раз - на 6 років. За словами Супрун, важливо не відкладати щеплення. У разі, якщо пропускається перша або друга вакцинація, то потрібно якомога швидше зробити пропущені щеплення.

Які ризики для невакцинованих?

Ймовірність заразитися кором для невакциновано] людини, якf буkf у контакті з хворим на кір, становить 90%. У більш 5% людей, що перехворіли на кір, розвиваються порушення здоров'я на все життя.

Що робити, якщо батьки вказують на те, що записи про щеплення дитини є помилковими, та/або не пам'ятають, які із записаних в довідці дитини щеплень робили насправді?

Тоді необхідно, щоб батьки звернулися в медичний заклад і зробили дитині щеплення. Додаткова щеплення від кору не завдасть шкоди дитині, а навіть навпаки - посилить захист організму.

Можна вакцинуватися під час спалаху захворювання?

Під час спалаху хвороби дуже важливо захистити дитину від кору. Якщо дитині 12 місяців або 6 років, якщо вона пропустила планове щеплення від кору раніше – робити вакцинацію вкрай необхідно. Крім того, якщо дорослий не має щеплення, його потрібно зробити.

Що робити, якщо людина контактувала з хворим на кір?

У разі контакту з хворим на кір необхідно відразу ж звернутися до лікаря, і зробити щеплення протягом перших 72 годин. У деяких випадках також вводиться імуноглобулін, наприклад, тим, у кого є протипоказання до вакцинації.

Нагадаємо, що в Україні антибіотики будуть продаватися тільки за рецептом.

Раніше повідомлялося про те, що Супрун відкрила шокуючу зв'язок між алкоголем і хорошою пам'яттю.