ua en ru

Не витрачайте гроші: Комаровський розвінчав міф про популярні препарати

Не витрачайте гроші: Комаровський розвінчав міф про популярні препарати Комаровський розповів про вітаміни і біодобавки (фото: РБК-Україна)

Доктор Комаровський говорить, що лікарі десятиліттями виписують пацієнтам непотрібні препарати

Доктор Євген Комаровський, який нещодавно зізнався, що вмовляв хворих на онкологію батьків виїхати з України, розвінчав міф про вітаміни і біологічно активні добавки (БАДи). Відповідна стаття опублікована на його особистому сайт.

Відомий український педіатр, посилаючись на публікацію західного видання JAMA Internal Medicine, пише, що більшості людей досить слідувати здровому харчуванню, щоб отримувати всі необхідні речовини.

Комаровський, посилаючись на дослідження західних вчених стверджує, що багато людей просто стають жертвами реклами, яка обіцяє, що вітаміни можуть зробити їх більш здоровими і щасливими. Багато нібито корисних властивостей і ефектів від прийому вітамінів були спростовані вченими, але люди продовжують вірити в їх чудодійну силу і витрачати на це шалені гроші.

При цьому дослідження спростовує корисність полівітамінів, і навіть риб'ячого жиру, який багато десятиліть прописували лікарі у всьому світі.

Також Комаровський, пише, вчені попереджають, що зловживання біодобавками, може призвести до поганих наслідків. Вони виникають через те, що виробники БАДів часто додають у препарати важкі метали, стероїди та стимулятори.

Західні дослідники вважають, що люди, які дотримуються збалансованої дієти, вже отримують необхідні їм вітаміни і поживні речовини. До того ж організм краще засвоює необхідні йому речовини з продуктів, ніж з добавок.

І навіть вегетаріанська, веганська, безглютенова, палеодієта й інші дієти можуть забезпечити людину всім необхідним.

"Хоча вегани стикаються з ризиком дефіциту вітаміну В12, мигдальне молоко та інші замінники тваринної їжі зазвичай при виробництві вже збагачуються цим вітаміном", - пише Комаровський.

До речі, раніше доктор Комаровський зруйнував популярний міф про інгаляції.

А також Євген Комаровський назвав речі, які в жодному разі не можна робити