ua en ru

Божевільна країна: Комаровський вмовляв батьків поїхати з України

Божевільна країна: Комаровський вмовляв батьків поїхати з України Фото: Доктор Євген Комаровський (РБК-Україна)

Доктор Комаровський виступає за доступ до знеболюючих для хворих на рак

Доктор Комаровський розповів про прийняття в своєму житті важливих рішень і зізнався, що умовляв хворих на онкологію батьків виїхати з України. Відомий педіатр і телеведучий в інтерв'ю "Vласть vs Vлащенко" не стримуючи емоції наголосив, що через такий недуг та проблеми із доступом до знеболюючих багато громадян нашої країни йдуть на суїциди, бо не в силах терпіти біль. Відповідне відео опубліковане на YouTube у відкритому доступі.

Успішний лікар зазначив, що йому доводилося з собою боротися, коли потрібно було круто змінювати життя. Зокрема, змінювати відділення реанімації, піти з державної медицини у "самостійне плавання", прийняти рішення про створення клініки доктора Комаровського.

"Всі ці рішення приймаються вдома, і ти розумієш, що тобі ніхто не підкаже і не допоможе", - додав він.

Говорячи про найстрашніше рішення, Євген Комаровський вказав, що вмовляв своїх маму і тата виїхати з України.

"І ти прекрасно розумієш, що якщо з ними щось станеться, ти будеш принижуватися, випрошуючи наркотик", - сказав доктор.

Він згадав, що коли зустрічав своїх батьків з Німеччини - вони приїхали на місяць - то подивився на свого тата і зрозумів, що йому залишилося жити всього декілька днів. Євген показав УЗД своєму другу, і він каже - там все в метастазах.

"І я сказав мамі - відвези його швидше. Тому що він буде вмирати тут, і я випрошуватиму наркотики. І я не зміг бути поруч зі своїм батьком, коли він помирав, тому що в цій божевільної "бєспрєдєльній" країні люди кінчають життя самогубством, тому що не можуть терпіти біль. Розумієте? І наші міністр охорони здоров'я не може домовитися із міністром внутрішніх справ, щоб онкохворі перестали принижуватися і випрошувати наркотик", - емоційно розповів Комаровський.

Він додав, що постійно вказує на цю проблему:

"Я кричу на всю країну, багаторазово. Кожен третій з вас, хто нас дивиться, від раку помре. Кожен третій - це статистика. І вмираючи ви будете кричати, випрошуючи знеболювальне. Невже ви не можете подумати про своє життя? Вийти і попросити - врятуйте нас. Так не повинно бути. Поліція не повинна бігати за лікарями, які призначають знеболюючі. Вам є за ким бігати і вилучати наркотики".

Також Євген розповів, що його мати з онкологією приїхала до України з Німеччини і зустрілася з його другом онкологом. Він був вражений, коли жінка дістала з сумочки краплі з морфіном і стала пити їх.

"А як ви з цим проїхали, Софія Михайлівна? Якщо б це побачили на митниці, ви б у каталажці сиділи", - згадав Комаровський.

Відео: YouTube / Vласть vs Vлащенко

Як повідомлялося, раніше доктор Комаровський висловився за вакцинацію українців від кору та грипу.

Також ми писали про те, що нещодавно Комаровський розповів, що потрібно знати про кишковому грип і як з ним боротися.

Нагадаємо, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун висловилася в підтримку легалізації канабісу для використання в медичних і наукових цілях і закликала українців підписувати петицію, зареєстровану на сайті Верховної Ради.