Як проголосувати тим українцям, які будуть перебувати 31 березня за кордоном – у матеріалі
Вибори президента України – все ближче, і до них залишилося трохи більше тижня. Багато українців на час виборів запланували поїздку за кордон у відрядження, у гості до родичів чи друзів, або ж просто у відпустку.
При цьому багато хто з тих, хто 31 березня буде знаходиться за кордоном, все ж хочуть проголосувати за когось із кандидатів. Що робити таким людям? Як виявилося, для тих, хто на якийсь час за кордоном під час виборів, розроблений досить нескладний механізм.
Як проголосувати за кордоном? Це питання можна вирішити, і це не так складно, як може здаватися на перший погляд. З одного боку, потрібно самоу приходити в держустанову і писати заяву, а з іншого, документів для цього потрібно не так вже й багато.
Для цього треба самому особисто подати заяву про тимчасову зміну місця голосування в одне з відділень Держреєстру. Там треба вказати країну, в яку ви їдете та виборчу дільницю. Номер і адресу дільниці також можна дізнатися на сайті МЗС України.
Це важливо зробити до 25 березня, а заяву на голосування за кордоном можна подати тільки на території України.
А що робити тим українцям, які живуть за кордоном вже довго? В тій країні, де вони проживають, їм треба насамперед стати на консульський облік. Для цього прийдіть в дипломатичну установу, наприклад, консульство або посольство, і подайте там заяву про зміну виборчої адреси. Крім заяви, потрібна буде копія паспорта. Інших документів для ьцого не потрібно.
Раніше ми писали, що потрібно знати про голосування без прописки.
Також стало відомо, що у ЦВК збільшили витрати на проведення виборів за кордоном.