Він прокоментував ініціативу Кабміну створити міністерство у справах ветеранів
Відомий волонтер, блогер і громадський діяч Роман Синіцин розповів про проблеми ветеранів АТО в мирному житті. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Апостроф".
Роман прокоментував ініціативу Кабміну створити міністерство у справах ветеранів. Він звернув увагу, що в Україні проблемами ветеранів займається більше 10 різних відомств, з-за цього в багатьох питаннях є "бюрократична тяганина".
"Тому консолідувати всі ці функції в одному відомстві – хороша ідея. Це ж було зроблено в Хорватії. Там теж була велика кількість учасників бойових дій, і хорвати вирішили замкнути всі проблеми на одному відомстві. Просто в наших реаліях це давно перетворилося в інструмент політичної боротьби: люди, яких готують на посаді міністра, заступників міністра, викликають багато запитань. Так само, як і люди, які курують створення такого міністерства, наприклад, "любий друг" Олександр Третьяков (заступник голови фракції БПП у парламенті)", - каже волонтер.
Синіцин побоюється, що таке міністерство перетвориться в черговий джерело розпилювання державних коштів.
Активіст каже, що зараз багато політики і бізнесмени "нелегально експлуатують ветеранський ресурс".
"Під'їхати десь постояти або посидіти в офісі при вирішенні корпоративних конфліктів. Насправді в цьому є величезна проблема: люди повертаються з війни і ними ніхто не займається, роботи в регіонах не дуже багато, а їм пропонують піти в якусь охоронну фірму", - розповів Роман.
За його словами, дуже часто буває так, що при вирішенні корпоративних конфліктів або на фермерських рейдерських захопленнях по різні сторони виявляються ветерани з одного підрозділу, які один одного знають.
"Нічого особистого, просто гроші. Однак я навіть колись читав статистику з США, там теж існує така проблема, можливо, меншою мірою. Ветерани йдуть на кримінал або починають вести асоціальний спосіб життя", - зазначив волонтер.
За словами Романа, останнім часом спостерігається відтік нормальних, мотивованих кадрів з армії в зв'язку з тим, що активні бойові дії не ведуться, і на позиції починають з перевірками приїжджати офіцери з Києва.
"Вони (перевірка з Києва) починають розповідати бойовим офіцерам про те, що у них рукомийники не на тому місці, де цього вимагає регламент. А приїжджають вони на фронт для того, щоб отримати собі посвідчення учасника бойових дій. У мене дуже велика кількість знайомих серед військових, прийшли в 2014 році, отримали серйозний досвід у веденні бойових дій, але вони плюють на все це і звільняються", - каже волонтер.
Нагадаємо, що активісти приїхали під будинок до Крисину, щоб змусити його бути до суду.