ua en ru

Україна - не Раша: ветеран АТО піднявся на Кіліманджаро

Україна - не Раша: ветеран АТО піднявся на Кіліманджаро Валерій Ананьєв на Кіліманджаро (фото: facebook.com/id.ananiev)

Мандрівник пояснив африканцям, що українцям образливо, коли їх називають росіянами

Український військовий, ветеран АТО, письменник, блогер і мандрівник Валерій Ананьєв розповів про складний підйом на найвищу точку Африки - гору Кіліманджаро, яка знаходиться в Танзанії. А також, як доводив африканцям, що Україна це не Росія. Свою історію український військовий публікує в соцмережах.

Валерій розповідає, що коли говорив "я з України", його постійно перепитували "Раша?". На це він різко заперечував і казав, що росіяни вбили 11 тисяч українців. Він попросив танзанійців розповісти про це друзям, щоб не плутали, тому що українцям це образливо.

У перший день мандрівник подолав 2 900 метрів. Він йшов без зупинки п'ять годин з 21-кілограмової ношею.

Валерій Ананьєв на Кіліманджаро (фото: facebook.com/id.ananiev)

"Скажу чесно, було складно. Несподівано складно. Ні, я в свідомості, я уявляв, що 21 кг перти вгору буде непросто. І 5 годин поспіль крутого підйому під дощем мене здивували. Зате тепер є досвід - що це таке", - пише мандрівник.

Наступного дня Валерій Ананьєв подолав висоту 3 900 метрів. Мандрівник розповідає, що другий день його здивував - він очікував, що буде складніше, ніж першого.

"Рівень кисню - 63% від нормального. Температура тут стала відчутно нижче. Крім температури, тут я вперше в житті відчув наслідки гіпоксії: біль в голові від збільшення внутрішньочерепного тиску і якісь проблеми з диханням, чи то я просто бронхи застудив", - поділився досвідом військовий.

Раніше ми писали про те, що незрячий ветеран АТО на протезі взяв участь у Марафоні морської піхоти в США.

До речі, до Дня закоханих українські військові з Тернопільської артилерійської бригади записали зворушливе відео, в якому звернулися до своїх прекрасних половинок зі словами любові.