Розповсюджується американський білий метелик транспортом, разом із тарою, саджанцями, плодами тощо
На деяких ділянках Національного природного парка "Нижньосульський" помітили гусениць другого покоління американського білого метелика, що спускаються з дерев і розповзаються в пошуках нових кормових рослин. Як розповіли в прес-службі парку, гусениці першого покоління цього небезпечного карантинного шкідника розвивались у великих павутинних гніздах та можуть пошкоджувати більше 220 видів рослин, зокрема й плодові культури.
Зауважимо, що НПП "Нижньосульський" розташований на території Глобинського, Оржицького та Семенівського районів Полтавщини, а також Чорнобаївського району Черкащини.
Оскільки ці гусениці живуть великими групами, часто не лише окремі гілки, але й цілі дерева лишаються без листя.
Розповсюджується білий метелик транспортом, разом із тарою, саджанцями, плодами тощо.
Рекомендовано для боротьби із ними зрізати й спалювати павутинні гнізда з гусеницями, а на початку виходу з яєць та після виходу гусениць із павутинних гнізд, плодові дерева обприскують інсектицидами: децис, 2,5% к. е., карате, 5% к. е. тощо. Ефективним є й застосування вірусу ядерного поліедрозу та гранульозу комах.
Свою назву метелик одержав завдяки білим крилам, хоча у деяких особин вони з темно-коричневими чи чорними цяточками, і потрапив він до Європи із Північної Америки. Вусики чорні, з білим нальотом, у самця гребінчасті, у самки ниткоподібні. Тіло густо вкрите білими волосками.
Розмах крил метелика сягає 25-40 мм. Вони вилітають у травні, в період цвітіння дерев, та літають до червня.
Самки відкладають яйця купками по 100-600 яєць, всього ж до 1500-2500 яєць. Яйця досить крупні, кулясті, світло-зелені чи сірі, у двошаровій кладці, яку самка розміщає на нижній стороні листка кормової рослини. Забарвлення гусениць різне, залежить від віку, але у всіх на спині темні й світлі бородавки із доволі довгими чорними та короткими білими волосками. Наприкінці розвитку довжина гусениць сягає 30-40 мм. Зимують лялечки в коконах у різних укриттях, як на пошкоджених деревах, так і у ґрунті, на парканах, будівлях тощо.
Як повідомлялося раніше, в Північній Америці виявили потенційно небезпечну сибірську міль з Росії.
Раніше Styler писав про те, що фахівець з ентомології з Університету штату Північна Кароліна (США) - Метт Бертон розповів, що фраза "вбивати павуків – погана прикмета" – це не тільки ознака; у цього переконання є більш серйозні практичні причини.
Нагадаємо, як виявляється, токсини викликають викид гістаміну, що є частиною імунної реакції організму. В результаті нервові волокна починають посилати "сверблячі" сигнали в мозок.
Відео: РБК-Україна