ua en ru

"Українського населення в Криму немає": звільнений Умеров розповів, хто повинен визначати статус півострова

"Українського населення в Криму немає": звільнений Умеров розповів, хто повинен визначати статус півострова Фото: Ільмі Умеров (president.gov.ua)

Лідер Меджлісу заявив, що Україна повинна боротися не за народ, а за територію

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, якого нещодавно утримували в Росії, розповів, хто повинен вирішувати долю окупованого Росією Криму. Своєю думкою він поділився в інтерв'ю "Цензор.нет".

На думку Умерова, саме кримськотатарський народ має визначати статус півострова. Він процитував свого друга, поета Романа Безсмертного, висловлювання якого збігається з його думкою.

"Він сказав, що кримські татари повинні визначати статус Криму. І що кримські татари повинні визначати, Криму бути з Росією, Україною чи ще з ким-небудь. Інша справа, що на цій території, яка вважається кримськотатарською, повинні дотримуватися права всіх інших. Але статус повинні визначати корінні. Це повністю збігається з моєю думкою", - зазначив політик.

На слова журналіста про те, що більшість інших національностей (українське населення, російське), які живуть у Криму, будуть проти, він заявив, що українського населення на півострові немає.

"Українського населення в Криму немає. Є окремі українці. Але 600 тисяч українців, які там за статистикою, реально немає. Вони всі російські чи проросійські. Тобто мова йде про те, що населення може виступити проти? Так вони вже виступили проти нас: вони здали територію України іншій державі. Вони перейшли до складу іншої держави разом з моєю землею. Якщо їм подобається Росія, вони можуть спокійно перебратися в будь-який регіон, починаючи від Далекого сходу і закінчуючи Москвою та Санкт-Петербургом. На будь-яку територію Російської Федерації. Те, що я зараз сказав, - це емоції", - висловився Умеров.

За його словами, зараз Україна повинна боротися не за народ, а за свою територію.

"Є територія. На цій території сформувався народ. Територію захопила інша держава або інший народ. У 44-му році депортували поголовно, і нинішня демографічна ситуація в Криму склалася штучно, насильно. Якщо є можливість цього позбутися, то треба позбавлятися. І Україна зараз повинна боротися (це моя думка!) не за населення, а за територію. Вона повинна повернути свою територію", - заявив заступник глави Меджлісу.

"А тому більшості, про яку ви говорите, все одно, де жити. Китайці прийдуть – вони паспорта китайські отримають. Адже рухають вперед всіх, якісь політичні процеси виробляє 1% населення. А 99% орієнтуються або живуть за правилами, які їм дарує або готує доля", - зазначив він.

Він також додав, що прихильники "руского міра" проблеми з виїздом нехай вирішують самі.

"Це їхні проблеми. Як вони зараз з нами поводяться, ви ж бачите. Вони так і кажуть: не подобається вам "рускій мір" – їдьте", - додав лідер Меджлісу.

Нагадаємо, 27 вересня так званий "сімферопольський суд" в окупованому Криму засудив Умерова до двох років колонії за інтерв'ю, в якому той заявив, що не визнає російської влади на півострові.

До речі, Чийгоз заявив, що має намір відвідати Крим.