ua en ru

Українцям хочуть спростити прописку: що зміниться після прийняття закону

Українцям хочуть спростити прописку: що зміниться після прийняття закону Фото: Прописка (facebook.com/znaj.ua)

Процедуру пропонують істотно спростити і прискорити

Українські депутати вирішили істотно спростити реєстрацію місця проживання. Про це йдеться в новому законопроекті № 9218 "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", який зареєстрований на сайті Верховної Ради.

Депутати запропонували спростити реєстрацію місця проживання і запровадити принцип, за яким місце реєстрації буде ставитися тільки при подачі одної заяви. При чому зробити це можна буде онлайн.

На даний момент українцям доводиться збирати 4-5 різних довідок та бути присутніми особисто при реєстрації. Крім того, штамп про прописку ставиться в паспорт в обов'язковому порядку.

Новим законопроектом пропонується скасувати всі непотрібні документи, такі як довідка про склад сім'ї, довідка з попереднього місця проживання та інші. Також реєстрація буде проводитися протягом одного дня після звернення, а не протягом 10 днів, як це робиться зараз.

Крім того, депутати пропонують скасувати обов'язкове внесення в паспорт штамп про реєстрацію – цю позначку можна буде ставити за бажанням заявника.

Власника житла, батьків, органи опіки та інші інстанції інформуватимуться про реєстрацію. Факт реєстрації місця проживання українця не буде підставою для набуття або позбавлення людини будь-яких прав на житло.

Якщо за однією адресою виявиться зареєстровано більше трьох сімей – то це може стати приводом для ретельної перевірки та блокування цієї адреси.

У проекті зазначено, що українець, який не проживає за вказаною адресою реєстрації, не буде оштрафований. Проте штраф можуть отримати ті, хто надасть недостовірні відомості з метою реєстрації місця проживання. Він становитиме від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

До речі, раніше ми писали про те, що юрист розповів, що робити при втраті паспорта.

А також ми повідомляли про те, що експерти спростували інформацію про те, що пари розлучаються спеціально для того, щоб отримати субсидію на комунальні послуги.

Відео: РБК-Україна