ua en ru

В українців масово крадуть гроші з банківських карток

В українців масово крадуть гроші з банківських карток Шахраї крадуть гроші з карток українців - як уберегтися (колаж РБК-Україна)

Шахрайство з картками в інтернеті складає більше половини всіх афер

Шахрайство з банківськими картами в 2018 зросло на 36% у порівнянні з минулим роком. За вказаний період було зафіксовано 105,5 тисяч прецедентів пов'язаних з незаконними банківськими операціями, повідомляють у Національному банку України.

Середній розмір однієї шахрайської операції також зріс - якщо в 2017 році він становив 2100 грн, то в 2018 році ця сума дорівнювала 2500 грн.

Банки потерпіли збитки у розмірі 92 тисяч з кожного мільйона гривень карткових платежів в минулому році. До речі, з 2016 року цей показник виріс в дев'ять разів.

У Національному банку заявляють про збільшення кількості банківських аферистів в інтернеті - більше половини "розводів" відбуваються саме в мережі. Також винна безпечність самих українців, які досить просто і наївно розлучаються зі своїми грошима.

В НБУ знову і знову просять українців нікому не розголошувати дані про термін дії картки, пін-код, а також CVV/CVC (три цифри на звороті). Навіть якщо людина, який подзвонила або написала вам, представилася співробітником банку і лякає вас тим, що карта заблокована, з неї намагаються зняти гроші і т. д.

Існує кілька простих правил, які допоможуть вам зберегти гроші:

  • Один раз на 2-3 місяці міняйте PIN-код.
  • Не беріть участь в акціях і розіграшах, які вимагають ввести дані картки.
  • Заклейте або замалюйте CVV/CVC код. Особливо, якщо ви часто даєте карту для розрахунку касирам в магазині, офіціантам в кафе або ресторані.
  • При найменших підозрах міняйте карту. Приміром, якщо її "з'їв" банкомат.
  • Встановіть ліміт оплати в інтернеті.
  • Відкрийте додатковий рахунок і переводьте туди гроші безпосередньо перед здійсненням платіжної операції.

Нагадаємо, у Сумах пенсіонерка "розвела" афериста, який намагався вкрасти гроші з її карти.

Також ми писали про те, що у Харкові автомобільні злодії придумали нову схему обману, яка шокувала користувачів мережі.