ua en ru

Осіннє переведення годинників: як адаптуватися до часового зсуву

Осіннє переведення годинників: як адаптуватися до часового зсуву Перехід на зимовий час (pixabay.com)

Стрілки годинника о 4 ранку треба перевести на 1 годину назад

Згідно постанови Кабміну від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України" перехід на зимовий та літній час відбувається в останні неділі жовтня та березня відповідно. Остання неділя жовтня цього року припадає на 28 жовтня. О 4 годині ранку треба буде перевести стрілки годинників на 1 годину назад.

Детальніше про реакцію організму на зміну часового режиму і як до цього адаптуватися – в матеріалі Styler.

Аби мінімізувати негативний вплив часового зсуву на організм, медики, які займаються дослідженнями фізіологічного та психологічного стану людини, рекомендують почати готуватися до цього заздалегідь, оскільки ритм життя багатьох людей збивається. У перші дні відчувається дискомфорт, порушується режим сну і погіршується самопочуття.

Позитивним моментом при переведенні стрілок годинника є те, що зміна часу відбувається у вихідні дні. Це допомагає хоча б трохи зменшити стрес для організму.

За кілька днів до переведення годинників і в перші тижні після переходу на зимовий час бажано лягати спати на 1-1,5 години раніше звичайного. Слід обмежити в раціоні кількість кави і чорного чаю, виключити алкоголь. Це допоможе швидше адаптуватися і легше втягнутися в новий режим дня.

Осіннє переведення годинників: як адаптуватися до часового зсувуФото: Переведення годинників (Колаж РБК-Україна)

При цьому ритм життя багатьох людей збивається. У перші дні відчувається дискомфорт, порушується режим сну і погіршується самопочуття. Експерти рекомендують поступово звикати до зміни часу. Позитивним моментом при переведенні стрілок годинника є те, що зміна часу відбувається у вихідні дні. Це допомагає хоча б трохи зменшити стрес для організму.

Перехід на зимовий час був запропонований з метою більш раціонального використання світлого часу доби і для економії енергоресурсів.

Практика переведення годинників йде глибоко в минуле. Ще древні римляни використовували різні часові шкали для різних пір року, в залежності від тривалості світлового дня.

"Літній" та "зимовий" порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії упродовж доби. У СРСР перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався з 1981 року.

В незалежній Україні переведення стрілок годинника здійснюється два рази на рік, починаючи з 1992 року. Восени 2011-го. урядом України було прийнято рішення про скасування сезонного часу і встановлення постійного часу часового поясу UTC + 2. Останнє переведення стрілок повинно було відбутися в жовтні 2012 року, проте рішення Верховної Ради було скасовано, і на даний момент ми живемо за старими правилами: влітку різниця з часом за Гринвічем складає +3 години, а взимку +2 години.

Осіннє переведення годинників: як адаптуватися до часового зсувуІлюстративне фото (pxhere.com)

Як повідомлялося, в останній робочий день вересня ненадовго повернеться тепла погода, по всій території України без опадів.

Нагадаємо, що раніше Styler розповідав про духовне значення Осіннього рівнодення в наших сучасних життях.

Також раніше повідомлялося, про що забувають попередити при установці пластикових вікон при переведенні з літнього режиму в зимовий.