ru ua

Україну скують морози: чого нам чекати в лютому

Україну скують морози: чого нам чекати в лютому Фото: Погода в Україні (РБК-Україна)

Яку погоду чекати українцям у лютому? Народний синоптик Леонід Горбань дав прогноз спеціально для Styler

Сніг і морози – типова погода для останнього місяця зими в Україні.

Але яка саме буде погода буде в лютому, чи чекати морозів, сильних снігопадів або різких перепадів температури? На прохання Styler народний синоптик Леонід Горбань склав прогноз на майбутній місяць.

Різке зниження температури та погодні "качелі"

В останні дні січня і перші дні лютого температура буде на рівні від -1 до +2 градусів. Вдень температура буде доходити до нуля і підвищуватися на кілька градусів вище нуля.

"Така мінлива погода з кінця січня поступово переміститься на початок лютого. Погодні "качелі" будуть тривати весь лютий. А потім, з 5 числа, прийде різке похолодання. З 6 по 11 лютого будуть чітко простежуватися дуже сильні морози. Температура буде на рівні -15 і -20 градусів. А в деяких північних областях морози будуть доходити і до -30", - говорить Леонід Горбань.

Україну скують морози: чого нам чекати в лютомуФото: Сніг у Києві (РБК-Україна)

Після різкого похолодання в Україні стане трохи тепліше, додає він. Послаблення морозів настане приблизно після 15 лютого.

"З 14-15 лютого температура дещо підвищиться. Буде переважно 3-5 градусів морозу. Така стабільна температура протримається аж до кінця місяця. Як відомо, лютий – місяць короткий. В останні дні місяця настане відлига, при якій вдень буде стабільно плюсова температура", - зазначає Горбань.

Чи буде лютий сніговим?

Леонід Горбань прогнозує: незважаючи на різкі скачки температури і різку зміну погоди у лютому, аномально теплої або аномально холодної температури повітря чекати не варто. Тим більше не йде ніякої мови про зміну клімату або інші подібні явища, говорить він.

За словами народного синоптика, через кілька днів погода буде "типово лютневою".

"Сніги, по моїх розрахунках, пройдуть з 1 по 3 лютого. Потім – 8 і 9 лютого. А ще – з 17 по 19 лютого. Чим ближче буде підходити час до кінця місяця, тим більше сніг буде перемішаний з дощем", - прогнозує Горбань.

Нагадаємо, раніше синоптики попередили українців про різку зміну погоди.

Крім того, народний синоптик розповів українцям, чого чекати від погоди у лютому 2019 року