В Укрзалізниці злетять ціни на квитки: стало відомо чому

В Укрзалізниці злетять ціни на квитки: стало відомо чому
Фото: Укрзалізниця (РБК-Україна)

Зростання цін за квитки УЗ – неминучий крок, який довго відкладали, нагадує експерт

Цього року в УЗ заявили, що запланували зростання тарифів на перевезення пасажирів на 25% у 2019-му. Підвищення цін буде поступовим: з 1 лютого - на 12%, і на стільки ж – з 1 жовтня 2019-го.

У ексклюзивному коментарі для Styler директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк детальніше розповів, чому підвищуються ціни для пасажирів.

"Треба розуміти, що ті гроші, які Укрзалізниця отримує у вигляді надходжень від продажу квитків на пасажирські перевезення, покривають лише близько 1/3 всіх витрат на пасажирські перевезення. Тому підвищення тарифів на перевезення пасажирів – це все-таки неминучий крок, до якого потрібно нам всім бути готовим. Я б сказав, що іншого виходу в цій ситуації немає. Інакше ми не зможемо модернізувати рухомий парк і ту ж залізничну інфраструктуру", - говорить Сергій Вовк.

З цих причин підвищення тарифів - необхідне рішення, вважає він.

В Укрзалізниці злетять ціни на квитки: стало відомо чомуФото: Без зростання цін неможливо буде покращувати якість перевезень УЗ, вважає експерт (РБК-Україна)

"Це рішення довго і планомірно відкладалося через негативні соціальні наслідки, але до нього рано чи пізно прийдуть. Зараз інвестпрограма "УЗ" не встигає за зносом основних фондів, і відкладання підвищення тарифів – це погано, тоскільки призводить тільки до погіршення стану рухомого парку та залізничної інфраструктури", - пояснює він.

За словами експерта, інфраструктура УЗ давно зношена практично скрізь, на всіх ділянках залізниці в Україні, тому називати якусь одну найбільш проблемну зону буде некоректно.

"Знос рухомого складу сьогодні знаходиться на рівні 90%. Тому зараз важливо говорити про оновлення активів УЗ в цілому, адже проблема характерна для всіх ділянок", - пояснює Сергій Вовк.

Нагадаємо, раніше експерт розповів, як зробити умови перевезень УЗ більш зручними і комфортними.

Також стало відомо, що в УЗ в рамках пілотного проекту збираються скоротити кількість провідників у поїздах.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся