ua en ru

Унікальна методика: українські лікарі "змили" рак з кістки пацієнта

Унікальна методика: українські лікарі "змили" рак з кістки пацієнта Колаж РБК-Україна

Дана методика позбавляє дітей та підлітків від ампутації та протезування

Хірурги львівської лікарні провели унікальну, хоч і важку операцію, яка тривала близько 12 годин. Про дивовижний прорив в області медицини поінформував ТСН.

Майже півдоби формували в операційній ногу пацієнта з його кісток, які були пошкоджені раком. Незвичайна методика вимагає особливих зусиль, однак позбавляє дітей і підлітків від ампутації та протезування.

Відео: (YouTube/ТСН)

Для початку на операційному столі видаляють злоякісну пухлину, а кістки проварюють у спеціальному розчині, щоб знищити ракові клітини. Після чого, зі здорової ноги беруть частинку тонкої малогомілкової кістки з судинами та поміщають у фрагмент провареної стегнової кістки, яка порожня всередині.

Далі конструкцію повертають на місце, вона зростається, а функція ноги повністю відновлюється. Надскладну операцію вперше провели в минулому році 9-річному хлопчику. Його пухлина взагалі не реагувала на хіміотерапію, проте лікарям вдалося все виправити.

Знімки підтверджують, що кістки повністю зрослися та надалі вони будуть рости разом з хлопчиком. На даний момент у Львові зроблено вже чотири подібні операції. Вони підходять дітям і підліткам, оскільки їх організм інтенсивно росте, а кістки дуже швидко зростаються.

Нагадаємо, що під Полтавою однокласники захворіли на рак.

Ми писали, що вчені заявили про новий сенсаційний прорив у боротьбі з раком. Глава ради директорів ізраїльської фармацевтичної компанії заявив, що скоро на ринку з'явиться антибіотик нового покоління, який буде здатний боротися з онкологічними захворюваннями.