Унікальна операція: в Україні чоловікові вживили найменший кардіостимулятор у світі

Унікальна операція: в Україні чоловікові вживили найменший кардіостимулятор у світі
Колаж РБК-Україна

Операція трохи затягнулася, але пройшла успішно

В Україні в Інституті серця 61-річному чоловікові встановили найменший кардіостимулятор в світі. Його вага становить менше двох грамів, а за розміром він не багато більший звичайної таблетки. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Для імплантації даного кардіостимулятора не потрібні складні хірургічні операції. Пристрій коштує дорого, проте перші 10 пацієнтів отримають його безкоштовно.

Для проведення операції повноцінний наркоз не потрібен. Пацієнту лише частково пригнічують свідомість. Однак 61-річний Петро Дмитрович міцно заснув чрез те, що перенервував перед операцією і вночі не спав.

Пацієнт – вроджений гіпертонік. В останні роки проблеми з серцем почастішали. Бували випадки, коли серце калатало з неймовірною силою, а іноді навіть зупинялося.

Відео: YouTube/ТСН

Такий стан міг стати причиною інсульту. Тому визріла гостра необхідність у проведенні операції. Завдання кардіостимулятора контролювати потрібну кількість серцевих скорочень.

Раніше для того, щоб встановити кардіостимулятор, необхідно було проводити складну операцію, імплантувати під шкіру генератор, а електрод протягувати через судини до серця.

При використанні маленького кардіостимулятора складні розрізи не потрібні. Прилад доставляється до серця з допомогою спеціальної трубки через стегнову вену і прикріплюється на дні серцевого шлуночка.

Варто зазначити, що також як і звичайний кардіостимулятор, маленький прилад може пропрацювати від 10 до 14 років. При цьому людина навіть не відчує його на своєму тілі.

Операція Петра Дмитровича пройшла довше, ніж повинна була. Протягом години лікарі підбирали місце для встановлення кардіостимулятора.

"Ми намагаємося зробити максимально найкращі параметри для того, щоб батарея працювала 10 років і більше. І тому ми повинні шукати те місце, де будуть найбільш приємні для нас параметри", - зазначив кардіохірург Олександр Грицай.

Нагадаємо, що Алла Пугачова напередодні великого концерту з нагоди свого 70-річчя, потрапила в лікарню, де їй зробили операцію.

Раніше повідомлялося, що стало відомо про те, які послуги лікаря стануть безкоштовними.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся