ua en ru

Впали через нечищений сніг - отримаєте компенсацію: куди звертатися

Впали через нечищений сніг - отримаєте компенсацію: куди звертатися Колаж РБК-Україна

Після інциденту необхідно все зафіксувати і підтвердити документально

У Міністерстві юстиції розповіли, що потрібно робити, щоб отримати компенсацію за травми, які сталися через нечищений сніг.

У відомстві зазначили, спочатку потрібно зафіксувати факти. Сфотографувати місце події, щоб було чітко видно неналежне чищення від снігу, льоду або бурульок з прив'язкою до місцевості (таблички, вивіски і т. д.).

Також необхідно знайти свідків інциденту і записати їх контактні телефони. Крім того, слід пошукати відеоспостереження. Якщо поруч є банк або магазин, то можна взяти запис відео з камер зовнішнього спостереження.

Травму потрібно підтвердити документально. Можна викликати швидку допомогу. Пі цьому слід вимагати, щоб була зафіксована причина виклику (падіння на слизькій ділянці), місце і час отримання травми. Можна також записати дані бригади медиків.

Крім того, можна звернутися в травмпункт або до медустанови для діагностики ступеня травми. Потрібно детально описати, де і за яких обставин отримана травма. При цьому отримати довідку про непрацездатність.

Всі документи, які підтверджують факт лікування та його вартість (рецепти, виписки з історії хвороби, чеки аптек тощо) необхідно зберігати.

Як відшкодувати збитки? Необхідно з'ясувати, хто відповідальний за утримання тротуару чи дороги, де сталася травма (ЖЕК/ОСББ, комунальна служба тощо) відправивши інформаційний запит до місцевої влади.

Необхідно звернутися з претензією до установи, на обслуговуванні якої знаходиться ділянка, на якій отримана травма. Також необхідно вказати суму понесених витрат (кошти на лікування, пошкоджене майно, наприклад, розбитий телефон тощо.).

Далі потрібно подати позов до суду про відшкодування шкоди, ушкодженні здоров'я за місцезнаходженням відповідача або за місцем проживання. При цьому судовий збір у таких випадках не сплачується.

Нагадаємо, що нещодавно в Києві на авто впала брила льоду і пробила скляний панорамний дах.

Раніше повідомлялося, що в Харкові на вулиці. Римарській біля одного будинку в різний час на голову двом перехожим впали бурульки. Люди отримали складні травми.