В Узбекистані вирішили викорінити російську мову. У деяких містах країни активісти і влада почала розвішувати в громадських місцях таблички із закликами говорити тільки узбецькою.
Першими на такий крок пішла влада узбецького 150-тисячного міста Чирчика в Ташкентській області, пишуть місцеві ЗМІ.
Як видно на фото, опублікованих в Telegram-каналі адміністрації міста, листки з роздрукованими на них словами, навпроти російського з яких стоїть хрестик, а навпроти узбецького - галочка, розвішуються в магазинах, кафе, навчальних закладах, транспорті.
Узбекистан потихеньку відмовляється від російської мови (фото: t.me/CHIRCHIQ_RASMIY)
За словами Узбецьких чиновників, ці акції організовані з метою підтримки державної мови.
У той же час в РФ журналісти обурюються через те, що Узбекистан хоче "викорінити російську мову".
Зокрема журналіст пропагандистського видання "Комсомольська правда" Олександр Коц скаржиться:"навіщо потрібна російська, якщо навіть у Москві вже все узбецькою". І додає, що від цієї новини "волосся дибки".
"На тлі скандалів з утисками російськомовного населення в країні, яких стає все більше, ініціатива виглядає як черговий русофобський випад", - коментує Коц.
Також проти ініціативи влади активно виступають російськомовні громадяни передпенсійного віку, які переїхали в країну ще за часів СРСР.
Відзначимо, що це вже не перший випадок, коли в країнах Центральної Азії відмовляються від російської мови.
Наприклад, нещодавно в Казахстані російськомовних змушували вибачатися на відео.
У Киргизстані політики регулярно пропонують позбавити російську мову статусу офіційної.
"У російського офіційний статус. Ми звикли до нього і сидимо з ним, як прив'язана собака. Такого не повинно бути", - говорив у 2020-му член конституційної ради Садірдін Торалієв.
З чим це пов'язано? Зокрема, експерти з РФ впевнені: російськомовні стають чужими в центральноазіатському регіоні "через демографічні зміни і використання певними силами націоналістичних настроїв".
Хоча, політичні сили з "націоналістичними поглядами" в цих країнах якщо і представлені у вищих ешелонах влади, то в незначній кількості.
Тому, швидше за все, причина у тому, що країни так званого пострадянського простору не хочуть утворення на своїх територіях чогось на кшталт "ДНР" і "ЛНР", передумовами створення яких стала якраз яра підтримка ідей "руского міра" мешканцями окремих районів Донбасу і десятилітнє насаджування на цих землях російської мови та культури.
Раніше ми писали, що в Харкові власник закладу потрапив у скандал, поскаржившись на те, що живе в Україні.
Також нещодавно у Хмельницькому патрульний відмовився спілкуватися державною мовою.