ua en ru

Велосипедом на роботу: як в Києві промчав зимовий флешмоб (відео)

Велосипедом на роботу: як в Києві промчав зимовий флешмоб (відео) Фото: колаж РБК-Україна

У Києві кількість велосипедистів зросла на 40% за рік

Відео: РБК-Україна

Зимовий день популярного світового флешмобу "Велосипедом на роботу" проходить щорічно 8 лютого. Українська столиця також долучилася до акції.

Сьогодні в центрі міста можна було зустріти досить багато велосипедистів, благо погода сприяла. Громадська організація "Асоціація велосипедистів Києва" організувала зустріч учасників флешмобу вранці на Майдані Незалежності.

Ініціатори флешмобу хочуть показати, що клімат - не перешкода для їзди на велосипеді, а ось проблеми інфраструктури можуть вставляти "палки в колеса". Тому вони закликали київську владу утримувати дороги взимку в чистому стані.

Як розповів член "Асоціації велосипедистів Києва" Олексій Клановець, всього в акції беруть участь близько 200 міст по всьому світу.

До слова, рік тому 8 лютого Київрада прийняла велоконцепцию Києва, яка визначила місце на мапі міста для 240 км веломаршрутів і понад 1000 км велодоріжок.

Наразі гроші виділені тільки на проектування 7 веломаршрутів.

"очемо нагадати, що Київ має втілити велоконцепцію до 2025 року і хоче збільшити частку велосипедних поїздок до 5%. Це означає, що місто має створити умови, коли щодня на вулицях Києва велосипедом будуть пересуватись від 160 до 200 тисяч людей", - заявили в Асоціації.

Інтерактивна карта на сайті winterbiketoworkday.org показує, які міста в світі є найзручніші для їзди веловипедом взимку. Станом на вечір 7 лютого у Топ-100 міст-учасників флешмобу Київ посідав 40 місце.

Як зазначив учасник акції Ілля, який 5 років їздить на роботу на своєму ровері, робота у нього недалеко від дома, і добиратися що маршруткою чи метро, або ж велосипедом займає приблизно один і той же час.

"Проте на велосипеді завжди в русі, це краще, ніж стояти, чекати і мерзнути на зупинці. Більше переваг", - заявив велоактивист.

Додамо, що за результатами підрахунку "Асоціації велосипедистів Києва" восени 2018-го кількість велосипедистів зросла в місті на 40% за рік.

Як повідомлялося раніше, КМДА обіцяють продовження розвитку велоінфраструктури до 2019 року.

Також ми писали про те, що засновник мережі прокату Nextbike і Veliki Олексій Кушка, який не рідко стикається з проблемою крадіжки велосипедів, нещодавно розповів про проведення в Києві оригінального експерименту. Підприємець залишив транспорт в людному місці біля підземного переходу з метою перевірки, як довго він там "протримається".