ru ua

Висловили скорботу через ПЦУ: американські священники розлютили українців

Висловили скорботу через ПЦУ: американські священники розлютили українців Колаж РБК-Україна

Вони вважають УПЦ Московського патріархату своїм патроном

Частково визнана Православна церква в Америці (ПЦА) не визнає автокефальну Православну церкву України. Про це йдеться у листі священного синоду єпископів цієї церкви, опублікованому на її сайті Orthodox Church in America. Користувачі соцмереж в Україні висловлюють з цього приводу обурення.

У повідомленні сказано, що ПЦА вважає канонічною Українську православну церкву Московського патріархату і підтримує її митрополита Онуфрія. Вони продовжують підтримувати позицію митрополита ПЦА Тихона, яку він висловив ще у вересні 2018 року.

"Ми, члени Священного Синоду єпископів Православної церкви в Америці, висловлюємо глибоку скорботу з приводу цих подій (надання томосу Україні - Ред.) і, зокрема, через розрив в спілкуванні між Московською і Константинопольською церквами", - написано в повідомленні.

Українці висловлюють своє обурення в коментарях під новиною. Більше всього обговорюється тема, що "частково визнані нас не визнають".

"Частково визнана нас не підтримала. Клоуни...", - обурився один з користувачів.

"Є томос, що і є визнанням і дозволом, все інше не має значення", - констатував інший користувач.

"Невизнана гундяєвська філія нашу церкву не визнає? Ха-ха! Сусідський алкаш мене теж визнавати, не хоче... сподіваюся, я це переживу!" - написала Ірина Збарська .

"Філія гебістської невизнаної секти не визнає абсолютно законну (з усіма документами) церкву? Нехай покажуть свої документи", - пожартувала Христина Рашкевич.
Висловили скорботу через ПЦУ: американські священники розлютили українців

Скріншот коментарів: facebook.com

Нагадаємо, ПЦА отримала автокефалію від Російської православної церкви ще в 1970 році. При чому Orthodox Church in America вважається самокерованою частиною Московського патріархату. ПЦА не визнана жодною з перелічених нижче церков: Константинопольською, Антіохійською, Єрусалимською, Олександрійською, Румунською, Кіпрською, Елладською та Албанською.

Автокефалія ПЦА визнана лише Російською, Грузинською, Польською, Болгарською та Чеською церквами.

До речі, вчора митрополит Епіфаній повідомив про те, що до Православної церкви України вже перейшли більше ста парафій УПЦ МП.

Раніше ми писали про те, що третього лютого відбудеться інтронізація Епіфанія - зведення на престол митрополита Київського і всієї України.

А також повідомляли цікаві факти з біографії митрополита, який виріс без батька і зробив блискавичну церковну кар'єру.