"Я вийшов звідти дивом": легендарний командир з АТО розповів, як потрапив у полон

Четвер 09 листопада 2017 09:38
"Я вийшов звідти дивом": легендарний командир з АТО розповів, як потрапив у полон
Фото: Бойовики (YouTube/vice news)

Комбат "Філін" згадав, як його захопили бойовики на Донбасі

Командир 46-го батальйону Збройних сил "Донбас-Україна" В'ячеслав Власенко, позивний "Філін", був готовий загинути, коли потрапив у полон. Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".

"Я виходив разом з батальйоном з Іловайська через "зелений коридор". Тоді мене і захопили в полон. Правда, я пройшов трохи ближче, ніж батальйон. Батальйон зупинився в Красносельскому, а мою машину розстріляли в 1700 метрах попереду. А потім мені дали інформацію, що по дорозі буде йти Червоний Хрест", - згадав командир.

"Ми вийшли до тієї дорозі – і наткнулися на російських розвідників на БМД, сепаратистів і бойовиків. І нас захопили в полон", - розповів Власенко.

За словами Власенка, його звільнення з полону було якимось дивом.

Відео: Командир 46-го батальйону ЗСУ розповів, як потрапив у полон (YouTube/Апостроф)

"Через те, що це був лише початок війни, вони, навіть, не знали, що з нами робити. Тому, коли Червоний Хрест попросив, щоб цій організації дозволили забрати полонених – вони на це погодилися. Так що я вийшов звідти просто дивом якимось", - зазначив він.

"Зі мною було чотири бійці "Донбасу". І вони могли б обміняти інформацію про мене на свою свободу. Такі пропозиції їм робили. І, думаю, вони могли б це зробити, але не зробили. Вони мене не здали. Тому що якщо б здали, думаю, мене б досі по Росії десь у клітці возили і показували за гроші", - сказав він.

До речі, командир батальйону "Донбас-Україна" розповів про героїзм українських бійців.

За словами Власенка, його підрозділ дуже часто перекидають уздовж лінії розмежування для посилення тих сил ЗСУ, які знаходяться в тому чи іншому місці. При цьому, часто це стає сюрпризом для бойовиків "ДНР-ЛНР".

"За 10 місяців останньої ротації, з тих пір, як ми зайшли в зону АТО, вже змінюємо п'яте місце. Нас постійно перекидають. 46-й батальйон дуже мобільний – ось ми і підсилюємо інші військові частини на різних напрямках. Де слабше – туди нас і переміщують", - говорить "Філін".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся