ru ua

На Закарпатті знайшли село-привид: що відомо

На Закарпатті знайшли село-привид: що відомо На Закарпатті виявили село-привид Вербове (колаж РБК-Україна)

Мешканці села-привида навіть не знають про його існування

У Виноградівському районі Закарпатської області знайшли село-привид. У документах воно числиться як село Вербове. Однак, ані мешканці села, ані жителі району не знають про його існування. Про це пише Федір Шандор у Facebook.

За його словами, дослідник історії краю Іван Біланчук побував у цьому селі і знайшов маленьку вуличку із самоназвою Чонкашська (на ім'я хутора Чонкаш, розташованого неподалік), на якій розташовано зо два десятка хат.

Мешканці "села-привида" важають себе жителями села Руська Долина, а про Вербове місцеві співбесідники Івана Біланчука ніколи й не чули. Зазначається, що Вербове зареєстроване і на офіційному сайті Верховної ради України, і зафіксоване у Вікіпедії та книзі Сергія Федаки "Населені пункти і райони Закарпаття: Історично-географічний довідник". "На папері" село належить до Матіївської сільської ради.

Ось що про село сказано у Вікіпедії: "Вербове - село у Виноградівському районі Закарпатської області України. Населення за переписом 2001 року складало 22 людини. Поштовий індекс - 90325. Телефонний код - 03143. Займає площу 9,5 км²".

На Закарпатті знайшли село-привид: що відомо

На Закарпатті виявили село-привид Вербове (фото: facebook.com)

Також відомо, що Матіївський голова відмовився навіть говорити на цю тему з дослідником Івном Біланчуком.

"Вулиця, яка складається із двох десятків осель, не має жодних ознак окремого села, тоді як на Виноградівщині є й Малі Комяти, і Завадка і Лемаковиця і Дубовинка, в десятки разів більші за кількістю населення, мають свої церкви, магазини і т. д., але статусу окремого вони села не здобули", - йдеться в повідомленні.

За словами дописувача, для неіснуючого Вербового облрада навіть знайшла місце в майбутній реформованій адмінодиниці - його подано в переліку населених пунктів Виноградівської громади.

До слова, до Православної церкви України долучилися Свято-Іллінський прихід в смт Ясіня та Свято-Покровська громада смт В. Бичків у Закарпатській області.

Також ми повідомляли, що у Закарпатській області у Виноградові помер 41-річний чоловік. Є підозра, що у нього був вірус грипу A (H1N1), який більш відомий як "свинячий грип".