ru ua

"Запах спалених тіл": ветеран АТО поділився спогадами про страшні події Іловайського котла

"Запах спалених тіл": ветеран АТО поділився спогадами про страшні події Іловайського котла Фото РБК-Україна

Віськовий признається, що був впевнений, що не виживе

Ветеран АТО Дмитро Єсаулов ("Камиш"), який вижив в Іловайському котлі, поділився спогадами про пережите в ті страшні дні. Про це він розповів в інтерв'ю gazeta.ua.

Боєць потрапив в полон. Дмитро описав, як до подій в Іловайську ставилися самі росіяни. За словами бійця, ворог тоді теж поніс великі втрати.

"Бачив психи росіян через кількість поранених і загиблих з їхнього боку. Деякі 300-ті почали вмирати. Стогін, сльози. Російський майор Лиса сказав, що у нього лише три вантажівки. Спочатку вивезе 300-х росіян, потім 200-х, а потім поранених українців. У них було 3 КАмаЗи вбитих. Російські десантники були вражені і перелякані. Нас боялися навіть беззбройних. Для них було шоком, що всі розмовляють російською", - говорить Єсаулов.

Військовий признається, що був впевнений, що не виживе.

"Було страшно. Бійці весь час питали, куди йти, куди рухаємось, чекали наказу. Вивчали обстановку. А довкола щільне кільце, немає розривів, ведеться обстріл. Я був у глухому куті. На той час виходу взагалі не бачив. Єдиний варіант – померти красиво. Телефонував дружині, попрощався. Сказав, що це кінець і щоб берегла дітей", - згадує він.

Дмитро відзначив, що найбільше йому запам'яталися крики поранених і запах згорілих тіл.

"Хтось кричав "хлопці допоможіть", хтось кликав маму, хтось просив добити. Запах спалених тіл – кисло-солодкий. І злість на росіян. Цього їм ніколи не пробачу", - підсумував Єсаулов.

Раніше повідомлялося, що почалися масштабні зйомки фільму про Іловайську операцію.

Також ми писали, що у Здолбунові Рівненської області перепоховали рештки українського бійця, розвідника батальйону "Донбас" Павла Петренка, з позивним "Бані", а в селі Птича Рівненської області попрощалися з бійцем АТО Миколою Гуменюком, які загинули в 2014 році при виході з Іловайського котла.

29 серпня - День пам'яті загиблих за свободу України