ua en ru

"Жорстоко били, вибивали зізнання": журналістка розповіла про друзів, звільнених з полону бойовиків

"Жорстоко били, вибивали зізнання": журналістка розповіла про друзів, звільнених з полону бойовиків Фото: Звільнені з полону бойовиків українці (РБК-Україна)

"Ми чекали в невідомості, і тільки за декілька годин змогли побачити наших хлопців, нарешті-то їх обійняти", - зізналася Варфоломеєва

Журналістка Марія Варфоломеєва розповіла про те, як зустрічала знайомих і друзів під час обміну полоненими з проросійськими бойовиками. Сама дівчина 14 місяців перебувала в полоні бойовиків "ЛНР", але в 2016-му році її обміняли на російського снайпера. Про це вона розповіла в інтерв'ю "Крим.Реалії".

"Ми багато годин чекали, дуже переживали, що терористи, сепаратисти можуть зірвати обмін. Я всю ніч не могла заснути, нервувала, дуже хвилююче було. Коли ми приїхали туди, почали підступи влаштовувати терористи, розповідати, що когось не зможуть віддати і так далі. Ми чекали в невідомості, і тільки через декілька годин змогли побачити наших хлопців, нарешті-то їх обійняти. І я побачила моїх знайомих. Ми познайомилися, ще коли вони були на волі, і я була дуже рада, що можу бути першим, хто їх привітає на свободі", - говорить вона.

"Жорстоко били, вибивали зізнання": журналістка розповіла про друзів, звільнених з полону бойовиків

Фото: Українці повернулися з полону бойовиків "ЛДНР" (РБК-Україна)

Також вона розповіла про звільнений з полону Едуарда Неделяеве, блогері з Луганська.

"Я знайома з ним і вчора побачила його. Він посміхається, радіє. Звичайно, все ще не вірять, що це насправді. Здається, що це сон. Ти борешся, борешся, і тобі важко повірити, коли їх, нарешті, звільнили, ти на них дивишся і думаєш: все, це сталося... І здається, що так і повинно бути. Таке дивне відчуття. Зараз хлопці перебувають у лікарні, сподіваюся, я зможу їх відвідати, якось підтримати", - говорить Варфоломеєва.

Самою хвилюючою для журналістки стала історія її друзів - членів ультрас, які були затримані за спалення прапора бойовиків "ЛНР".

"Це наші луганські ультраси, фанати "Зорі", їх звинуватили в тому, що вони підривали пам'ятники, тільки за те, що вони фотографувалися з прапором України на тлі Луганська. Їх звинуватили в тому, що вони підривали пам'ятники, що вони там влаштовували якісь терористичні акти, хоча вони цього не робили. І їх дуже жорстоко били, вибивали зізнання. Мені було дуже боляче дивитися на своїх знайомих, коли ти бачиш, що у нього там зуба не вистачає, що він увесь в синцях... Це було, звичайно, дуже важко. Ми всі боролися за цих хлопців, завжди про них згадували, дуже переживали", - зізналася вона.

Нагадаємо, що з Луганська і Донецька повернули 73 полонених українців, яких обміняли на 233 особи на стороні бойовиків.

Нагадаємо, що відомий письменник заговорив про "нескінченної війни" в Україні.