ru ua

Як живуть українські зірки без "ВКонтакте"

Як живуть українські зірки без "ВКонтакте" Колаж РБК-Україна
Автор:

Styler дізнався, хто з зірок не буде видаляти свої сторінки в забороненому "ВКонтакте"

Президент України Петро Порошенко підписав указ, відповідно до якого вступило в силу рішення Ради національної безпеки і оборони про застосування проти ряду юридичних і фізичних осіб "персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів". Простіше кажучи, 16 травня інтернет-провайдерам було дано розпорядження заблокувати доступ до ряду російських сайтів, в тому числі до таких популярних серед українців ресурсів як: "ВКонтакте", "Одноклассники", "Яндекс" (з усіма сервісами) та інші.

Звичайно ж, український гарант Конституції вирішив подати приклад співвітчизникам і першим офіційно оголосив про закриття своїх сторінок у соцмережах, які потрапили під санкції. При цьому Петро Олексійович закликав усіх співвітчизників наслідувати його приклад.

Багато українців дійсно прислухалися до слів Порошенка і видалили свої акаунти із "ВКонтакте": згіно даним SimilarWeb, відвідуваність цієї російської соціальної мережі лише за 5 днів впала на 3 млн користувачів.

Але що думають з приводу цього рішення користувачі, які протягом років "набивали" собі аудиторію в "ВКонтакте"? Звичайно, мова йде про українських селебретіз, блогерів і так званих лідерів громадської думки. Виявилося, що багато з них негативно сприйняли указ глави держави. Наприклад, солістка групи TheHardkiss і зовсім, як то кажуть, в пух і прах рознесла рішення уряду.

Юлія Саніна у своєму Instagram-акаунті нагадала, що у її колектива понад 300 тис. підписників по всьому світу, а кліп на україномовний трек "Антарктида" лише в "ВКонтакте" за добу набрав понад 1 млн переглядів, в той час, як у Facebook український продукт і 300 тис. підписників не підтримали.

alt

Скріншот запису instagram.com/the_hardkiss

"ВКонтакте" - наша головна платформа для просування, яку ми будували багато років. Як ви нам це компенсуєте?! Транспортуєте різко всіх у Facebook?!" - звернулася співачка, мабуть, до самого гаранта.

На хвилі цієї "теми №1" останнього тижня Styler вирішив дізнатися, хто з українських публічних особистостей "за", а хто "проти" блокування російських соцмереж і чому. А також – чи збираються вони видаляти свої акаунти в "ВКонтакте" і, наслідуючи приклад Порошенко, вести діалог з клієнтами "зависати" лише в Facebook, Instagram і Twitter.

Відразу варто відзначити, що багато зірок, у яких були акаунти в "ВКонтакте", видаляти їх не збираються. А деяких і зовсім не хвилює ця тема, так як вони і не були ніколи користувачами цієї соцмережі.

Напевно, найбільше блокування торкнулася музикантів. Багато з них частково солідарні з Юлією Саніної і відзначають, що блокування "ВКонтакте" вплинуло не так на них самих, як на комунікацію з фанатами і шанувальниками їхньої творчості.

"Починаючи з 2009 року більшість своїх шанувальників наша група знаходила саме там, там же займалися активним поширенням музики. У нашому співтоваристві близько 30 тис. людина, на моїй сторінці – 10 тис. друзів і понад 5 тис. підписників – це серйозний ресурс, який не хотілося б втрачати, коли не можеш замінити це все хорошими бюджетами на рекламу в просуванні групи", - каже лідер гурту "Фіолет" Сергій Мартинюк.

Відео: YouTube/MusicVideoUA

При цьому музикант зазначає, що в плані інформбезпеки блокування російських ресурсів - це "однозначно важливий момент".

"Проте, хотілося б побажати нашій владі так само оперативно, як закривати доступ до сайтів, закінчити війну на сході, зробити дороги, люструвати причетних до вбивств на Майдані, викорінити корупцію", - резюмував музикант.

Про "ВКонтакте" як про важливу платформу для просування своєї творчості говорить і співачка RIYA.

Відео: YouTube/MusicVideoUA

"Мені шкода своїх фоловерів", - зізналася виконавиця.

Дівчата з групи Selfy також жалкують про те, що вони втратили своїх шанувальників, які були підписані на їх сторінку у "ВК".

Відео: YouTube/StarPro

"Але сподіваємося, що вони знайдуть нас на інших інтернет-ресурсах. Ми чудово розуміємо ситуацію, яка склалася в нашій країні, тому приймаємо цю заборону як тимчасову необхідність", - не падають духом співачки.

Відомий музикант, блогер і волонтер, один з організаторів AlfaJazzFest, засновник благодійного фонду та організації "З країни в Україну" Денис Блощинський також не видаляв сторінку "ВКонтакте".

"Але через деякий час перенесемо інформацію і поставимо заглушку "Ми переїхали на Facebook". Швидше за все, наступного тижня", - додав Денис.

За його словами, блокування російських інтернет-ресурсів - дуже правильна ініціатива, але влада допустили прогалину в комунікації, так як "треба подібні речі пояснювати людям максимально доступно, вчасно і прозоро".

Такої ж думки дотримується і відомий журналіст Богдан Буткевич. На його думку, один з найбільш негативних моментів у блокуванні російських соцмереж це те, що влада зробила це "з бухти барахти".

"Вони нікого не попередили: ні провайдерів, ні людей... Вони не дали можливості підготуватися. І тепер у нас проблема в тому, що це (заблокувати доступ до соцмереж) технічно дуже важко зробити... Все і далі спокійно будуть обходити це. Одним словом, рішення дуже правильне, але дуже неправильний підхід, форма не правильна...", - говорить Буткевич.

Він упевнений, що потрібно було спочатку українцям доступно пояснити, що таке "ВКонтакте" і "Одноклассники", привести цифри...

"Як не сумно, але ВК користується 20 млн українців. І вони не розуміють: з якого переляку вони повинні видалятися звідти, не сидіти в цій соцмережі. Багато хто скаже: "А чому я повинен себе обмежувати якось?"... Крім того, люди не розуміють, чому закривають "ВКонтакте", але, наприклад, не закривають російський "Сбербанк" на території України? Де логіка?" - сказав журналіст.

Найголовніший плюс блокування ресурсів Буткевич бачить в тому, що росіяни не зможуть заробляти на нашій території. Ну, а видалити свій аккаунт він поки не має наміру.

А ось музиканти гурту Kozak System свою позицію окреслили лаконічно, але чітко. Щоб дізнатися їх ставлення до блокування соцмереж, вони запропонували послухати пісню "Наш маніфест", в якій, зокрема, є рядки: "ОРТ, НТВ, МТС, на***уй пішли – от вам наш маніфест!".

Відео: YouTube/kozaksystem

"Думаю, наша позиція дуже прозора", - сказав фронтмен колективу Іван Леньо.

Втім, "козаки" давно відомі своєю позицією щодо всього російського. У них не було персональних сторінок у гучних соцмережах. Офіційна група Kozak System в "ВК" зараз "заморожена".

"Вести її більше ніхто не буде точно, але і видаляти не будемо", - додали учасники рок-бенду.

Як виявилося, тема блокування деяких представників шоу-бізу і зовсім не зачепила. Навіть побічно.

"У мене ніколи не було акаунтів у "ВКонтакте" і "Одноклассниках", "Яндексом" не користувався... Тому я б навіть не помітив того блокування, якщо б про це так багато не говорили", - зізнався лідер гурту "Гайдамаки" Олександр Ярмола.

Відео: YouTube/TheHAYDAMAKYBAND

Повністю підтримує блокування (хоча сторінку "ВКонтакте" досі не видалив) відомий поет, політичний сатирик Юрко Космина.

"Хочу на днях влаштувати з друзями паті, на якому урочисто попрощаюся з колекцією краденої музики. Прослухаємо раз плейлист, під який колись любили тусити, - і спущу нарешті цю ФСБшну труну у землю. А з "Одноклассников" пішов ще кілька років тому - абсолютно безглузда соцмережа", - розповів поет.

Космина, який відомий своїми пекучими чотиривіршами, зізнався, що хотів написати кілька римованих рядків про блокування російських соціальних мереж "але щось не пішло".

Варто відзначити, що дуже багато зірок відмовляються вступати в діалог на цю резонансну тему. Особливо це стосується тих, хто дійсно прив'язаний до підписників у "ВКонтакте", кому указ Порошенко, як кажуть "зіпсував всю малину". Але, може, справа зовсім не в цьому...