Андрухович: українці повинні переконати Європу, що вони не частина "русского мира"

Понеділок 28 листопада 2016 14:23
Андрухович: українці повинні переконати Європу, що вони не частина "русского мира"
Фото: Юрій Андрухович (nformator.dp.ua)

Письменник вважає, що потрібно збільшувати кількість і покращувати якість україномовної продукції

Український письменник Юрій Андрухович розповів, що Україні потрібно працювати над тим, щоб Європа не сприймала нашу країну як частину "русского мира". Прозаїк зазначив, що це трапляється через те, що в Україні культура піддається впливу Росії.

"На жаль, навіть на 26 році нашої незалежності при згадці України у європейця виникає тема російської культури. З цим необхідно постійно працювати і відповідати на можливі запитання. Потрібно працювати в такому напрямку, щоб у європейця при слові Україна не спалахувала сигнальна лампочка, це частина "русского мира". Навіть у Німеччині, де настрої по Росії - спасибі німецьким журналістам - значно змінилися за останній рік, дуже популярна ідея про те, що можна не любити Володимира Путіна, його людей і його режим, але Росія високу культурою, а тому вона частина нашого світу. Вони не розуміють, що російський імперіалізм - це частково породження тієї ж російської культури, і Федір Достоєвський ", - поділився Андрухович, передає "Новое Время"

Письменник наполягає, що потрібно збільшувати кількість і покращувати якість україномовної продукції.

"Має з'являтися більше якісних текстів українських письменників, а головне, їх якісних переказів на європейські мови. Сьогодні вперше за всю українську історію з'являються можливості для цього", - підсумував Андрухович.

Раніше Андрухович пояснив різницю між двома Майданами.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся