ru ua

"Назавжди з нами": 27 серпня - 77 років від дня народження Богдана Ступки

"Назавжди з нами": 27 серпня - 77 років від дня народження Богдана Ступки Фото: Богдан Ступка (facebook com Богдан Ступка)

Ступка помер 22 липня 2012 року

27 серпня виповнюється 77 років від дня народження Богдана Ступки. Геніальний український актор, який помер 22 липня 2012 року, святкував би в цей день своє 77-річчя.

Ступка народився 27 серпня 1941 року на Галичині. Його батько співав у хорі Львівського оперного театру, мамин старший брат був там же солістом, а тітка — головним концертмейстером. Майбутній актор спочатку хотів вступити на хімічний факультет Львівського університету, але іспити склав невдало.

1961 року він закінчив акторську студію при Львівському академічному драмтеатрі ім. М.Заньковецької і до 1978 року працював у цьому театрі. Його творчим наставником був Сергій Данченко, який 1978 року очолив Київський академічний драмтеатр ім. І.Франка. Того ж року на запрошення свого наставника, Ступка перейшов до цього театру.

"Назавжди з нами": 27 серпня - 77 років від дня народження Богдана Ступки

Фото: Богдан Ступка (loda.gov.ua)

Першу популярність йому принесла роль в культовому українському фільмі "Білий птах із чорною ознакою".

1984 року він закінчив заочне відділення театрознавчого факультету Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого.

Протягом 1999—2001 років був міністром культури і мистецтв України.

2001 року після смерті Сергія Данченка Богдан Ступка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка.

Відео: Богдан Ступка, вірш Ліни Костенко "Крила" (youtube.com/Rom4yk)

Все своє життя Богдан Ступка прожив із Ларисою Корнієнко, яка працювала хореографом. Син Остап і онук Дмитро – теж актори. Загалом Богдан Ступка зіграв сотні ролей в театрі та кіно.

До річниці від дня народження легенди, його онук Дмитро на своїй сторінці в Instagram виклав фотоколаж з різними образами Ступки в кіно.

"Назавжди з нами": 27 серпня - 77 років від дня народження Богдана Ступки

Фото: instagram.com/stupka777

"Тобі сьогодні 77. Назавжди з нами!" – підписав він фото.

"Назавжди з нами": 27 серпня - 77 років від дня народження Богдана Ступки

Скріншот поста (instagram.com/stupka777)

Раніше онук Богдана Ступки зворушливо вшанував пам'ять легендарного артиста.

Нагадаємо що український актор Дмитро Ступка поділився сумною історією про стосунки з колишньою дівчиною.

Помер Іван Драч