ua en ru

Оля Полякова: "Ми стали занадто політизованими! Треба цього позбавлятися, так як це доводить суспільство до колективної депресії"

Оля Полякова: "Ми стали занадто політизованими! Треба цього позбавлятися, так як це доводить суспільство до колективної депресії" Фото: Українська співачка Оля Полякова (РБК-Україна)

Про концерти і вибыр творчого шляху, про розвиток ринку українського шоу-бізнесу і залежності від "впливу Москви", про виховання дочок і важливу життєву позицію – в інтерв'ю Олі Полякової для Styler

З 2008 року шанувальники знають її як Суперблондинку вітчизняного шоу-бізнесу, хоча творчий шлях Олі Полякової почався задовго до появи відомого синглу. Напевно, саме тоді українська співачка зрозуміла, що необхідно підкорювати публіку яскравістю і епатажем.

Однак по праву загальнонаціональну популярність Олі Поляковій принесло сміливе перетворення – в 2012 році Суперблондинка одягла кокошник, заплела косу і випустила іронічний хіт "Russian Style".

Незабаром шанувальники співачки заучували слова пісні "Шлепки", а хіт "Люлі" ще довго тримався в перших рядках чартів радіо.

Сьогодні концерти Олі Полякової збирають аншлаги в столиці та інших містах України. Її шоу-програма Polyakova-style увійшла в Книгу рекордів України. Графік співачки настільки щільний, що домовитися про зустріч досить складно.

В інтерв'ю Styler Оля Полякова розповіла не тільки про вибір творчого шляху, але також поділилася своїми спостереженнями щодо розвитку українського шоу-бізнесу, майбутніх подвигах Суперблондинки, а також розповіла про важливий секрет виховання дочок.

Оля Полякова

Фото: Українська Суперблондинка - Оля Полякова (РБК-Україна)

Оля, за численними заявками, 24-го березня ви знову вийшли на сцену столичного Палацу Україна з дійсно феєричним шоу "Оля Полякова". 11 унікальних нарядів, тонни обладнання, звуку, світла. Що унікального додали в нову шоу-програму?

Досвід! Ми додали досвід! Цей концерт відрізнявся тим, що на сцену вийшли артисти, які це шоу показали відразу після прем'єри більше 12-ти разів в різних куточках України в рамках всеукраїнського туру. Перший раз це було як у коханні - дуже тривожно, трепетно. Другий - з більшою легкістю і задоволенням. На сьогодні це шоу, нехай і з трохи меншою технічною частиною, але повною мірою художнім наповненням побачили в 20-ти містах, а попереду ще 43 концерти!

Статичний артист, підтанцьовка, туман і трохи лазерного шоу – на жаль, багато хто навіть з сучасних артистів ще й досі організовують свої концерти по такому шаблонному нудному формату. Це лінь, неповага до глядачів або просто незнання та відсутність досвіду?

Ну чому? Різні жанри, різні артисти, різні шоу... Навіть Степан Гіга або Адель, наприклад, які стоять біля мікрофона дві години – для когось це і є вершина сценічної майстерності. Я вам скажу, що тримати зал стоячи – це теж треба вміти.

Я ж у свою чергу не можу стояти на місці. Мені потрібен драйв, рух, режисура, костюми, спецефекти. Це наповнює мене енергією, якою я ділюся зі своїм глядачем.

Ваш концерт навіть поставили в один ряд з шоу-програмами Мадонни і Бейонсе. Приємно або намагаєтесь ні з ким себе не порівнювати?

Ці порівняння повинні йти на користь артистові, якщо він навчиться знаходити в них ідеї для роботи над своїм шоу. Сьогодні мені приємно це. Завтра вже буде мало. А прагнути в кінцевому підсумку потрібно до того, щоб шоу інших артистів порівнювали з моїм. І так буде!

У вас консерваторське минуле, голос у чотири октави! Що в свій час для багатьох шанувальників було "розривом шаблону". Чому? Чому пішли по шляху "несерйозної" естради? Невже все настільки погано і оперний артист в Україні – це "вмираючий вид", непопулярна і нерентабельна справа?

Не можна однозначно судити, що опера – це добре, а попса – це погано, в рівній мірі як не можна порівнювати інші жанри, наприклад, джаз з роком і т. д. Це все смаківщина. Не можу сказати, що опера – "вмираючий вид", бо знаю який успіх і опера, і балет мають в усьому світі, в тому числі і Україні.

А що стосується мого вибору, то я ще під час навчання зрозуміла, що в рамках цього жанру мені буде тісно. Я вибрала поп-музику. Але відмовитися від задоволення показати моєму глядачеві свої вокальні можливості я не могла. Причому показати так, щоб здивувати. Тому виникла ідея заспівати пісню "Шлепки" в оперній манері, вона припала до смаку публіці і викликає нереальний захват на сольних концертах!

Відео: Оперна версія пісні "Шлепки" (YouTube/Оля Полякова)

Оля, звичайно, складно не поцікавитися вашою думкою щодо гучної сьогодні теми Євробачення, зокрема – участі/неучасті Росії в цьому конкурсі. Як ставитеся до рішення СБУ про заборону на в'їзд в Україну учасниці від РФ Юлії Самойлової, яка до цього виступала в анексованому Криму? Підтримуєте чи вважаєте це занадто жорсткою мірою для творчої людини?

Думаю, що тема вже вичерпала себе і говорити про це не потрібно. Є закони і їх треба поважати, без будь-яких винятків. Тому що це буде неправильно сприйнято українським суспільством, якому важливо бачити владу, що відповідає за свої слова і вчинки. Юля ще навіть не побувала на конкурсі, а про неї говорить вся Європа. Така увага коштує дуже дорого.

До речі, а вас запрошують взяти участь в якихось російських шоу-програмах?

До 2015-го року звали регулярно. Я навіть брала участь в деяких з них. Адже до Майдану я, як і багато українських артистів, планувала розвиток своєї кар'єри в Росії і багато для цього було зроблено. Були і виступи, і контракти, і спільні проекти. Наприклад, з одним із музичних телеканалів, ми в 2013 році почали знімати розважальне шоу, яке вони випустили в ефір у 2014 і 2015 роках. Цікавий був проект, але ми його згорнули.

Українська співачка Оля Полякова

Фото: "З часом стало зрозуміло, що ніяка переконлива позиція, факти, аргументи не здатні подолати те, що нав'язує телебачення" - Оля Полякова (РБК-Україна)

Одного разу покликали в студію на "Перший канал" в якесь ток-шоу, де хотіли поговорити про Україну. Я питаю, а ви покажете все, що я скажу? Вони кажуть - а що ви скажете, а я відповідаю - як що? Правду! А вони кажуть – ми можемо показати тільки ефірну правду.

Тоді я зрозуміла, що донести якусь альтернативну точку зору – нереально, що для російських телеглядачів існує якась інша "ефірний" правда і стала просто відмовлятися від таких пропозицій.

Раніше мені здавалося, що треба вести розмову. Але з часом стало зрозуміло, що ніяка переконлива позиція, факти, аргументи не здатні подолати те, що нав'язує телебачення. У кращому випадку тебе просто не розуміють і дивляться як на ідіота.

Війна на сході України, АТО, Росія, Путін і ряд інших гострих і неприємних для нас сьогодні моментів послужили своєрідним натхненням для різних артистів. Хтось пише пісні "Путін – ху***", з'являються кліпи з героями АТО, з переселенцями і т. д. Якою, на вашу думку, має бути роль культури під час військових дій в країні? Як не перейти межу відвертого кітчу або недоречної пропаганди?

Роль культури в цей час одна – бути! Все, що знаходить відгук у серцях і умах людей – повинно бути! А межі нехай визначає глядач і слухач, який або зробить ці продукти популярними, або не зверне на них увагу

В цьому потоці добре проглядається наш національний характер, який довгі роки піддавався контролю всяких міністерств культури, цензорів, художніх керівників. Зараз час, коли ми ясно розуміємо хто ми такі – зухвалі, талановиті, креативні, веселі. У чомусь є, звичайно, перебір, але, а що ж наше життя, як не суцільний перебір? Культура – це завжди відображення суспільства. А пропаганда, причому будь-яка – це зло! Вона позбавляє людину можливості аналізувати і критично сприймати інформацію.

Оля Полякова

Фото: "Ми не скоро завоюємо європейського слухача. Але це відбудеться обов'язково!" - Оля Полякова (РБК-Україна)

Ви все ж "старожил" українського шоу-бізу. Вибачте за таке порівняння. Як оцінюєте розвиток вітчизняної естради останнім часом?

Я позитивно оцінюю можливості, які зараз з'явилися, але негативно - умови. Зараз прослідковується більший інтерес до української музики, ніж раніше, легше потрапити на радіо і ТБ, з'явилися різні музичні премії. Але рівень життя в країні б'є дуже сильно по всьому позитивному. Якщо люди не можуть платити за квитки на концерти, то артистам неможливо буде записувати пісні та кліпи, наймати професійну команду. І тоді пісні, що звучать на радіо, нічого не дадуть.

Можливо, могли б виділити кілька молодих виконавців, за якими бачите "славетне майбутнє"?

Якщо чесно, я не особливо стежу за молодими виконавцями, але те, що сталося з Монатіком – приклад того, як може скластися доля талановитого і неординарного артиста. Це великий успіх і приклад для всіх, хто вірить в себе.

Можна говорити, що нашим виконавцям тісно на українському ринку? Це міф чи все ж непогано було б "завоювати" європейського слухача?

Як може бути тісно там, чого немає? У нас немає ринку – у нас базар-вокзал! (посміхається).

Ми не скоро завоюємо європейського слухача. Але це відбудеться обов'язково!

Оля Полякова

Фото: "Хочеш, щоб твої пісні звучали в Америці, Німеччині – ти повинен потрапити на російські радіостанції..." - Оля Полякова (РБК-Україна)

Зараз росте покоління тих, хто слухав з дитинства хорошу європейську музику, відчуває ці ринки, бував за кордоном з дитинства на концертах, в музеях, на фестивалях і все це покоління музикантів визріває в Україні. Поки що для більшості українських артистів не головним національним ринком залишається російськомовний ринок, що включає в себе країни СНД і Балтії. І подобається комусь це чи ні, управляється весь цей ринок з Москви. Хочеш, щоб твої пісні звучали в Америці, Німеччині – ти повинен потрапити на російські радіостанції. Хочеш давати концерти в Казахстані і країнах Балтії – іди на російські музичні канали.

Згадайте, переважна більшість відомих українських виконавців ставали супер зірками тільки після успіху на російському ринку. І "Океан Ельзи", і ВВ, і Бумбокс, і Сердючка, і Потап та інші. Це не політика, це бізнес. Але як тільки втрутилася політика, цей ринок став для багатьох недоступний.

З іншого боку, з'явився унікальний шанс створити наш український ринок. Час покаже, наскільки цей шанс був використаний!

Ви напевно замислюєтеся про розширення меж своєї творчості. Не хотілося б обмежуватися виступами тільки в Україні?

Так! Як і будь-який артист я вмію і люблю фантазувати. Ось прямо зараз бачу себе на Уемблі в дуеті з Леді Гагою та з Бейонсе. Вони спеціальні гості на моєму сольнику (посміхається).

До речі, вам сподобалася роль ведучої "Світсього життя"? Що цікавого вивідали у наших "зірок"?

Це, я вам скажу, важка праця і Катя – трудяга і молодець. Цікавого нічого для себе не вивідала, тому що або все вже давно сама знаю, або вони ні за що не скажуть.

Відео: Полякова у ролі ведучої програми "Світське життя" (YouTube/Світське життя)

Взагалі нашим зіркам не вистачає сміливості. Вони такі всі обережні і місцями нудні, що я взагалі не розумію, як в нашій країні може існувати світська хроніка. Але у Каті це якось виходить, я вважаю, в основному це її особиста заслуга.

Супер Оля – ваше, так скажемо, альтер-его. Суперблондинка бореться зі злочинністю, стоїть на сторожі порядку. У неї є помічник – Кінь. Можна хоч зараз комікси випускати... Не розглядаєте такий варіант?

Немає ринку коміксів в Україні. Тобто можна малювати, випустити, але заробити на цьому не вийде. А випустити заради того, щоб просто випустити і витратити на це купу грошей сенсу не бачу.

До речі, у героях іронічного кліпу на пісню "Мама-казала" багато побачили і Коломойського, і Яценюка, у підкачаному спортсмені глядачі дізналися Кличка. Цікаво, чи була якась реакція з боку самих політиків на цей кліп?

Ви думаєте, що політики країни, в якій премьер-міністр не знає, хто такий Монатік, дивляться кліпи? (посміхається)

Суперблондинка Оля Полякова

Фото: "З'явився унікальний шанс створити наш український ринок. Час покаже, наскільки цей шанс був використаний!" - Оля Полякова (РБК-Україна)

Я б дуже хотіла щоб навпаки – ми жили в країні, де зірки не знають імена політиків. Головне, щоб працювали своїми справами, а не обличчям і мовою. А то виходить, що політики відоміші за артистів. Це маячня!

Пісня цікава і зі змістом. "Не для тебе мати квіточку ростила" - це не тільки звернення до жінок із закликом зберігати почуття власної гідності, але й до всієї України. Як же нашій країні зберегти цю саму гідність?

Дуже просто – думати і ще раз думати головою, перш ніж довірятися тому чи іншому мужику.

Планує Супер Оля продовжити боротьбу з нечесними українськими політиками і олігархами?

Не знаю! Час покаже. Ми стали занадто політизованими! Треба цього позбавлятися, так як це доводить суспільство до колективної депресії. Напевно, тому на моїх концертах аншлаги – люди хочуть переключитися на щось легке, веселе і безтурботне.

Після насиченої роботи в 2016 році ви відправилися зі своїми рідними на Балі. Як вам цей острів, відкрилося "третє око", розслабилися чакри?

Там однозначно своя містична аура, духи – все це точно є! Ми перші дні усі розцарапались, впали з мопеда, розбили посуд, у дітей почали боліти вуха, виліз ячмінь і як тільки зробили підношення духу будинку, океану – все одразу ж стало на свої місця і до кінця відпустки все було ідеально.

Оля Полякова на Балі

Фото: Оля Полякова на Балі (instagram.com/polyakovamusic)

Вранці я займалася йогою, а вдень робила балійскій масаж. Він відрізняється від усіх інших тим, що робота йде не тільки з м'язами, а насамперед з внутрішніми органами. Це мега круто і корисно!

З шанувальниками ви часто ділилися фотографіями своєї старшої 11-річної дочки Марії. Дівчинка – просто копія мами. Які у вас підходи або, скажімо, головні принципи у вихованні дівчаток?

Головний принцип – любов! Решта додасться само собою. Я не переймаюсь якимись методиками. Головне – побудувати з дитиною глибокий емоційний зв'язок і наповнити ваші відносини любов'ю і довірою.

Ви якось дуже відкрито зачепили тему абортів, сексуального виховання дитини. Чи підіймаєте з дочкою такі теми? В принципі, з якого віку потрібно розмовляти з дитиною про секс, контрацепцію, аборти?

Звичайно, ми говоримо про це! Адже діти зовсім немаленькі дурники і якщо ми їм про щось не говоримо, або вони нас не питають, то це не значить, що вони цим не цікавляться.

Тут важливо опинитися першим, ніж це буде хтось інший або інтернет! Вловити інтерес!

Дочка Олі Полякової Маша

Фото: Старша дочка Олі Полякової - Маша (instagram.com/polyakovamusic)

Ступінь залученості, звичайно ж, залежить від віку. Ось, наприклад, про пологи дівчатка хочуть знати набагато раніше, ніж про те, що до них призводить. Коли я зовсім недавно хотіла поговорити з Машею про контрацепцію, я побачила, як їй це було зовсім нецікаво. Кожна дитина індивідуальна, і в цих питаннях потрібен особливий підхід!

Не боїтеся, що дівчатка в "променях популярності" мами можуть зрости розбещеними, "мажорами", як іноді говорять?

Дітей треба балувати! Немає нічого кращого за людей, у яких було щасливе дитинство. Але треба виховувати. Це питання дисципліни. Популярність мами тільки зміцнює наші відносини. Вони бачать, як я серйозно ставлюся до своєї роботи і впевнена, будуть брати з мене приклад. Адже можна скільки завгодно говорити дитині, як потрібно себе вести, а вона все одно буде робити так, як ви робите. Тому моя робота – мій успіх – це частина виховання моїх дітей, і я хочу, щоб вони були успішними у своїй справі.

Чим захоплюються ваші дочки? Можливо, хочуть стати співачками як мама?

Маша подумує про спів. Але це поки що більше як у всіх дівчаток у цьому віці. А молодша – майбутня олімпійська чемпіонка з усіх видів спорту. Вона в тата. Вся спортивна, сильна, витривала, плаває, їздить верхи, бореться, бігає – загалом, це буде однозначно якийсь відомий у всьому світі спортсмен.

Співачка Оля Полякова

Фото: Оля Полякова (РБК-Україна)

Оля, складно не відзначити, що ви чудово виглядаєте. Який секрет стрункості: дієти, спорт чи спадковість хороша?

Мамі величезне спасибі! Але, одних тільки генів – недостатньо, потрібно приділити увагу своєму організму. Секрет відомий всім давно і простий як двічі два – пийте багато води і висипайтеся. І поменше солі!

Але і розслабленими ваші будні однозначно назвати не можна. Ви і пісні пишете, і до виступів готуєтеся, ведете свій влог і дочок виховуєте. Де знаходите на все це час? Може, є особливий секрет тайм-менеджменту від Олі Полякової?

Секрет в тому, щоб робити все із задоволенням. Тоді на все вистачить і часу, і сил.

Адже більшість людей знаходяться в постійному стресі і невдоволенні. Вони нічого не встигають не тому, що немає часу, а тому, що все валиться з рук, все само по собі не виходить. Це часто взагалі спадкові речі. В сім'ї ходили всі похмурі і вони ходять.

Треба навчитися дивитися на світ позитивно. І тоді світ відповість вам взаємністю!