"Нехай люди визначаються": Святослав Вакарчук пояснив "таємну" суть пісні "Скільки нас"

"Нехай люди визначаються": Святослав Вакарчук пояснив "таємну" суть пісні "Скільки нас"
Святослав Вакарчук (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

Вакарчук також пояснив "політичну" візуалізацію нової композиції

Під час довгоочікуваного концерту "Океан Ельзи" у Киві, який відбувся 24 серпня до Дня Незалежності України, зі сцени НСК "Олімпійський" пролунали одразу три музичні новинки популярного гурту: "В небо жене", "Без тебе", "Скільки нас". При цьому, за словами фронтмена гурту Святослава Вакарчука, пісня "Скільки нас" для колективу особлива — вони спеціально залишать ці два слова без яких-небудь розділових знаків. Про це Вакарчук розповів журналістам напередодні грандіозного концерту.

Всі три музичні новинки були написані Вакарчуком особисто під час його навчання у США.

"Як ви знаєте, "Океан Ельзи" давно не записував альбомів. Ми маємо нараз три пісні нові, які в принципі поки що не плануються ні під які альбоми. Всі ці три пісні були написані мною під час мого перебування в Каліфорнії. Потім приїхав в Україну, де ми їх аренжували і записали", — розповідає Вакарчук.

Пісня гурту "Океан Ельзи" — "Скільки нас" 

Цікава, що під час аудіо-презентації пісні "Скільки нас" гурт особливо не розкривав її суть, лище зазначивши, що всі відповіді є в самій пісні. Однак колектив запропонував кожному особисто обрати знак, які варто поставити в кінці "скільки нас" - "?" чи "!"

"Пісня "Скільки нас" особлива, оскільки ми спеціально залишаємо ці два слова без розділових знаків. І залишаємо на вибір кожного глядача чи слухача вирішити: для нього "скільки нас" — це запитання, тобто певний сумнів. Чи для нього "скільки нас" — ствердження", — пояснив Вакарчук.

Святослав Вакарчук

Святослав Вакарчук (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

При цьому, за його словами, він з самого початку зробив для себе цей вибір.

"Це питання настільки очевидне! Якби для мене стояла відповідь, то я б не ставив це питання для всіх. Більше того, я б не підкреслював би на біл-бордах своїм кольором знак оклику", — посміхається Вакарчук.

Також співак пояснив і  "політичне" оформлення візуальних проявів нової пісні. Оскільки на офіційних плакатах це оформлення виглядає як виборчий бюлетень.

"Як в будь-якій демократичній державі, особливо в тій, яка переймається виборами зранку до ночі зараз, ми вирішили дати знайомий інтерфейс — нехай люди визначаються", — з посмішкою підсумував Вакарчук.

Концерт гурту Океан Ельзи

Вакарчук на концерті гурту "Океан Ельзи" в Києві (фото: РБК-Україна/ Віталій Носач)

Нагадаємо, раніше Вакарчук розповів про головні життєві цінності та свої вподобання. Однак співак зазначив: "Часом, коли ми говоримо про свободу людини, ми приходимо в таку, знаєте, інфантильну крайність... Коли ми говоримо про свободу, ми забуваємо про закон та порядок".

Як у Києві пройшов концерт гурту "Океан Ельзи" 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся