ua en ru

Ритуальні вбивства в Україні: як маніяк-язичник уникає вироку (фото)

Ритуальні вбивства в Україні: як маніяк-язичник уникає вироку (фото) Фото: колаж РБК-Україна

Вбивства дітей на дати язичницьких свят були здійснені влітку 2016 року

В Олександрії Кіровоградської області вже більше двох років тягнеться судовий процес над підозрюваним у скоєнні ритуальних вбивств, маніяком Володимиром Валерьяновичем Никитюком. 6 лютого почався допит свідків і потерпілих, дослідження речових доказів і відеоматеріалів.

У справі підсудного - 14 томів. Його звинувачують у вбивстві 21-річної Дарини Озарко (6 червня 2016 року), грабіж дівчини із замахом на вбивство (26 липня 2016 року) і вбивстві 13-річного Станіслава Бойка (початок серпня 2016 року). Правоохоронці виявили серед речей підозрюваного календар із зазначеними датами, які збігалися з язичницькими святами.

Своєї провини Никитюк не визнає.

Йому інкримінується скоєння кримінальних злочинів, передбачених ч. 4 ст. 187, п. 4, п. 6, п. 13 ч. 2 ст. 115; ч. 2 ст. 187, ч. 3 ст. 15 п. 6, п. 13 ч. 2 ст. 115; ч. 4 ст. 187, 2 п. п. 6, п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України.

Ритуальні вбивства в Україні: як маніяк-язичник уникає вироку (фото)

Фото: Володимир Никитюк у суді (ot.kr.ua)

Всього на совісті Никитюка щонайменше три жертви - 47-річний уродженець Ковельського району Волинської області, інвалід 2 групи, вже відсидів 25 років. У 1991 році його засудили до 9 років тюрми за псування держмайна, потім судили за розбій, у 2008-му засудили до 15 років за звіряче вбивство студентки в 2001 році - тобто на винесення вироку пішло цілих 7 років.

Покарання нелюдь відбував у Кіровоградській області в Петровській колонії № 49, але через деякий час його відпустили за "законом Савченко" (рік у СІЗО вважається за два у в'язниці).

Ритуальні вбивства в Україні: як маніяк-язичник уникає вироку (фото)

Фото: Володимир Никитюк у суді (ot.kr.ua)

Маніяк встиг непогано дізнатися юридичні тонкощі й тепер активно застосовує їх на практиці, зазначає місцеве видання Ot.kr.ua. Наприклад, на попередньому засіданні 3 січня - коли йому знову продовжили термін арешту на 2 місяці (до 3 березня) - Никитюк вимагав відводу судді Галини Колиуш, наполягав на проведенні додаткових експертиз, звинувачував слідство у корупції, ігнорував питання судді тощо.

Більш того, близько року тому Никитюк подав звернення до Європейського суду з прав людини на нібито знущання під час слідства і незаконне утримання з 10 по 23 серпня 2016 року в Олександрійському міськвідділі на 2-му поверсі. Також він заявляє, ніби його Кропивницького СІЗО били наглядачі. Підсудний називає себе "жертвою олександрійського свавілля" і зараз вимагає реабілітації.

Ритуальні вбивства в Україні: як маніяк-язичник уникає вироку (фото)

Скрін: od.kr.court.gov.ua

Фактично вся його стратегія націлена на затягування процесу, щоб довше відсидітися в СІЗО. Тоді після винесення вироку реальне знаходження у в'язниці буде скорочено вдвічі.

На судовому засіданні він веде себе не адекватно, твердить, що учасники судового процесу вірять в неправильного Бога, називає себе простою людиною, яка "служить великому Дажбогу". Також Нікітюк вважає, що присяжними в його справі мають бути прихильниками його секти "Живий бог".

Зауважимо також, що раніше психіатри визнали його осудним і передали справу на судовий розгляд - з тих пір він й тягнеться.

Ритуальні вбивства в Україні: як маніяк-язичник уникає вироку (фото)

Фото: Володимир Никитюк у суді (aleksandriya.co.ua)

Як повідомлялося раніше, 25 січня у Харкові в одній з аптек чоловік зґвалтував дівчину-провізора. Протягом декількох годин після скоєння злочину маніяком-ґвалтівником, який виявився серійним маніяком, поліція Немишлянського району Харкова встановила особу зловмисника.

Також ми писали про те, що 21 січня в Харківському Орджонікідзевському районному суді мало відбутися попереднє слухання за справі сімейства харківських канібалів, але через відсутність адвоката одного з обвинувачених, судовий розгляд відстрочили на 20 лютого.