ua en ru

"Нічого нового придумувати не треба": режисер пояснив, як дати шанс на розвиток українського кіно

"Нічого нового придумувати не треба": режисер пояснив, як дати шанс на розвиток українського кіно Фото: Колаж РБК-Україна

В Україні має бути прийнятий закон про меценатство, вважає Олесь Янчук

Фільмів в Україні знімають все більше, але цієї кількості все одно не достатньо, впевнений Олесь Янчук, режисер фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри". Таку думку він висловив у коментарі для Styler.

"На мій погляд, кіно має бути ще більше, ніж ми маємо сьогодні. Так, кіно стали знімати більше, та у відсотках це дуже небагато. Фільмів в Україні було б набагато більше, якби був прийнятий закон про меценатство у варіанті, близькому до тієї, який діє на Заході. Коли, наприклад, ви можете знайти успішного бізнесмена і попросити його допомогти вам профінансувати якийсь культурний проект. У нашому випадку бізнесмен просто віддасть свій прибуток і не отримає нічого", - каже Олесь Янчук.

Але от на Заході кошти, які бізнесмен дає на культурний проект, може списати з податку. На думку режисера, це дуже зручний механізм.

"Подібні закони працюють у багатьох країнах світу, нічого нового придумувати не треба. Але, на жаль, такий закон в Україні все ніяк не приймуть. Але тоді було б набагато більше альтернативних коштів, за які можна було б знімати українські фільми", - впевнений режисер.

Режисер нагадав, що недавно на фінансування українських фільмів додатково виділили 0,5 млрд грн.

"Нічого нового придумувати не треба": режисер пояснив, як дати шанс на розвиток українського кіноФото: Прем'єра фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри". Режисер Олесь Янчук - на фото справа (facebook.com/TheSecretDiaryOfSymonPetliura)

"Та це всього лише трохи більше 20 мільйонів доларів. Наприклад, канадський фільм "Гіркі жнива", який знімали в Україні, мав бюджет у 24 мільйони доларів. Це практично бюджет одного середнього західного фільму, бо "Гіркі жнива" високобюджетним не назвеш. Високобюджетний – це 150-200 мільйонів, але про це ми навіть не говоримо. Звісно, у нас можна виробляти фільми набагато дешевше так, щоб це не позначилося на його якості. Але виробництво кіно з кожним роком стає все дорожчим", - підкреслює режисер.

Він вважає, що зараз дуже необхідно дати "зелене світло" як по оподаткуванню, так і по залученню в виробництво фільмів альтернативних коштів.

Відео: Новинки українського кіно (video.rbc.ua)

Раніше у День українського кіно актори і режисери розповіли про те, у якому стані перебуває наш кінематограф сьогодні. Вони назвали головні проблеми і досягнення нашого кіно за останні кілька років.

Також Ахтем Сеітаблаєв розкрив подробиці зйомок фільму “Захар Беркут”.