ua ru

В "Донецькому аеропорту" під Києвом оселилися "Кіборги": Фоторепортаж з місця зйомки фільму Ахтема Сеїтаблаєва

В "Донецькому аеропорту" під Києвом оселилися "Кіборги": Фоторепортаж з місця зйомки фільму Ахтема Сеїтаблаєва Фото: "Кіборга" готують до зйомок (РБК-Україна)
Автор:

В Україні розпочалися зйомки художнього фільму Ахтема Сеїтаблаєва. Styler побував на знімальному майданчику в перший день зйомок

На початку лютого творча команда українського режисера Ахтема Сеїтаблаєва і продюсера Іванни Дядюри почали зйомку повнометражного художнього фільму під робочою назвою "Кіборги". Кінопроект став одним з переможців 8-го конкурсного відбору Держкіно, тому фільм створюється за державної підтримки.

Сюжет стрічки заснований на реальних трагічних подіях новітньої історії України і присвячений "кіборгам" - українським військовим, які брали участь у боях за Донецький аеропорт. Історя фільму написана відомим сценаристом Наталією Ворожбит.

Корреспондент Styler відвідав знімальний майданчик в перший день зйомок.

Фільм Кіборги Ахтема СеітаблаєваФото: Для зйомок фільму команді довелося відтворити зруйнований аеропорт в Донецьку (РБК-Україна)

У вказане місце ми виїхали на машині, оскільки знаходиться воно за межею міста. На під'їзді до пункту призначення дорогу нам перегородив шлагбаум з табличкою "Пред'явіть пропуск".

Огрядний чоловік втомлено поцікавився, куди ми прямуємо, і махнув рукою вперед.

"Їдьте прямо. Побачите дерево зі знаком "40", там і повернете. А далі вже самі розберетеся", - проводив нас охоронець.

На зйомках фільму КіборгиФото: Відтворений декораторами Донецький аеропорт (РБК-Україна)

Слідуючи вказівкам, ми зупиняємося біля величезного ангару. Раніше тут були склади.

Біля входу курять чоловіки у військовій формі, у деяких на поясі помічаємо зброю.

Зайшовши всередину, бачимо перед собою два ескалатори. Навколо ні душі. Стеля обрушилася, на підлозі валяються її залишки і якісь пляшки, пачки з-під чіпсів. Нас трусить від реалістичності побаченого.

Раптом лунає жіночий крик...

"Тиша на майданчику!" - і триває зйомка.

altФото: Зйомка фільму "Кіборги" (РБК-Україна)

Почалася робота над фільмом Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" про захисників Донецького аеропорту.

Якщо коротко про сюжет, то режисер планує хронологічно відтворити кожен день з життя українських бійців, які приїхали на службу у Донецький аеропорт. Згідно з написаним сценаристом Наталією Ворожбіт сюжетом, в гарячу точку вперше потрапляє добровольча група.

altФото: Оператор знімає один з епізодів фільму "Кіборги" (РБК-Україна)

У перший день зйомок запросили журналістів, щоб вони подивилися на те, як і де ведеться робота.

Ми приїхали трохи раніше і змогли не тільки побродити по порожніх залах, видивляючись на бутафорні декорації, але і застати сам процес зйомок.

Актори, одягнені у військову форму, сиділи в одній з кімнат. Хтось лежав на двоповерховому армійському ліжку з продавленими пружинами, хтось варив суп (нюхали - справжній).

Актор зображує військового кухаряФото: Актор зображує військового кухаря (РБК-Україна)

Періодично на знімальний майданчик забігав режисер, роздавав настанови, робив зауваження. Потім тікав назад до монітора, на якому продивлявся одержаний дубль і стежив, щоб у кадр не потрапило нічого зайвого.

Актори по кілька разів репетирували сцену перед тим, як Ахем Сєїтаблаєв схвально кивав.

Далі йдуть кілька дублів, які займають декілька годин. І в цей час чоловіка на ліжку раз за разом підкурюють сигарети, згідно прописаним в сценарії сюжетним лініям.

Режисер Ахтем СєїтаблаєвФото: Режисер Ахтем Сєїтаблаєв на знімальному майданчику (РБК-Україна)

Ми виходимо з вузького коридору, щоб озирнутися. Повз нас пройшов чоловік з димілкою. Хтось каже, що вона токсична і дихати продуктом її виробництва не рекомендується. Але акторам діватися нікуди: вони сидять в невеликій кімнаті, де диму вже стільки, скільки зроду не було на концертах Али Кудлай.

Пройшовши кілька разів по всій локації, заглянувши в самі затишні куточки, вражає робота декораторів. Так точно відтворити зал аеропорту, смугу прийому багажу, диспетчерську.

Донецький аеропорт під КиєвомФото: Смуга прийому багажу в бутафорському Донецькому аеропорту (РБК-Україна)

Все виглядає ніби справжнє і ти дійсно потрапив у 2014 рік і тільки що закінчилися ті трагічні події. Виникає дивне відчуття, ніби ти дивишся на щось заборонене, і тебе взагалі тут бути не повинно. Але підходячи ближче, ескалатор втрачає свою об'ємну реалістичність: його сходи дерев'яні і ніколи не будуть рухатися вгору-вниз. Відірвана труба, що звисає зі стелі – це просто вміло загорнутий у фольгу поролон, а за закритими дверима ліфта ховається не кабіна, а стіл працівників, які створюють нові декорації для наступних сцен.

altФото: Декоратори працюють безпосередньо в павільйоні (РБК-Україна)

Зловити режисера виявляється справою досить складною. Він попереджає кожного, хто нависає у нього за спиною - поки він дивиться зняту сцену, то може випадково збити з ніг, коли кинеться на майданчик.

Журналісти крутяться то біля акторів, то біля режисера, намагаючись дізнатися хоч крихту про історію, яку потім українці побачать на екранах, і специфіку її створення.

Режисер Ахтем СєїтаблаєвФото: Режисер Ахтем Сєїтаблаєв роздає вказівки по зйомці оператору (РБК-Україна)

Підслухавши крадькома розмову двох жінок, що стоять в затемненому кутку, дізнаюся, що в сюжеті є легкий натяк на любовну лінію, але якоїсь драми чекати не варто – вона буде розгортатися в іншій площині, більш важливій для нас зараз, у час, коли фільми про війну доводиться знімати в той час, коли вона продовжує забирати життя на сході країни.

"Ми знімаємо фільм не про війну. Ми знімаємо фільм про світ", - сказав режисер "Кіборгів" Ахтем Сєїтаблаєв і за традицією розбив тарілку з іменами авторів проекту.

Ахтем Сєїтаблаєв дивиться зняті сцениФото: Ахтем Сєїтаблаєв дивиться зняті сцени (РБК-Україна)

На знімальний майданчик в селі Крюківщина Київської області приїхав також віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, який подякував робочій групі фільму за відтворення тих подій 2014 року, про які повинні не тільки знати, але і побачити власними очима.

А зробити це можна буде 6 грудня 2017 року – саме на цей день запланована прем'єра картини.

Як зазначив глава Держкіно Пилип Іллєнко, "Кіборги" буде зовсім не таким фільмом, який звикли бачити українці. Картина змусить глядача пишатися героїзмом співвітчизників.

altФото: Знімальний процес (РБК-Україна)

Велика частина фільму буде зніматися під Києвом, решта – у Чернігівській області, де будуть відтворені сцени реального бою.

Оскільки для кінострічки була потрібна військова техніка, це питання допомогли вирішити в Міністерстві оборони. Враховуючи всі фактори і те, що кіношні "кіборги" зверталися за порадами до реальних, можна розраховувати на видовищне дійство.

У квітні планують завершити зйомки і приступити до монтажу, а нам залишається дочекатися Дня Збройних сил України та подивитися, як у Ахтема Сеїтаблаєва вийшло розповісти історію про мужніх воїнів, які 242 дні захищали Донецький аеропорт.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Перший день зйомок фільму "Кіборги" (РБК-Україна)

До речі, Styler вже спілкувався з українським режисером Ахтемом Сеїтаблаєвым. Ми зустрілися з актором у звичній для нього робочій обстановці: у гримерці київського академічного театру драми і комедії на Лівому березі.