ru ua

"Глядач буде довго повертатися": Ірма Вітовська назвала одну з головних проблем українського кіно

"Глядач буде довго повертатися": Ірма Вітовська назвала одну з головних проблем українського кіно Фото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

Кінотеатрів в Україні все ще недостатньо, впевнена акторка

За останні кілька років в українському кінематографі відбувся колосальний прогрес. Про це в ексклюзивному коментарі для Styler до дня українського кіно розповіла відома українська актриса театру і кіно Ірма Вітовська.

За її словами, українські фільми отримують нагороди на престижних кінофестивалях Європи. Це дуже хороший показник того, що українське кіно розвивається і стає цікавим світу, переконана актриса. Крім того, кожен рік нових кінострічок у нас стає все більше, додає вона.

"Чим більше фільмів в Україні будуть знімати, тим більш якісним буде продукт. Ті, хто його буде створювати, будуть вчитися доводити кіно до досконалості саме в процесі. Якщо дитина зробила свої перші три кроки і впала, не можна сказати, що вона не стане чемпіоном! Вона зробив ці три кроки, дайте їй можливість зробити ще п'ять, ще сім, і вона побіжить", - додає Вітовська.

"Глядач буде довго повертатися": Ірма Вітовська назвала одну з головних проблем українського кіноФото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

Багато наші фільмів все ще не окуповуються, тому що довгий час українське кіно перебувало в стагнації, впевнена вона.

"У нас довго не було українського кіно. Глядач дуже довго буде до нього повертатися. Крім того, для демонстрації українського кіно є мало майданчиків. Старше і середнє покоління мало ходить в кінотеатри, бо серед цих категорій у нас поки не дуже розвинена культура дозвілля. У нас середній вік глядача – 16-25 років, це молодь. Особливо що стосується жанрового кіно", - пояснює вона.

Вітовська підкреслює: крім жанрового, має бути і авторське кіно, і соціальне, і філософське – повинно бути якомога більше фільмів на будь-який смак.

"Кіно має бути дуже різне, на різного глядача. Думаю, тут треба брати тільки кількістю. А саме українське кіно як явище потроху набирає свого глядача. Якщо підсумувати, то я впевнена: ми на правильному шляху. Головне, щоб все було прозоро, щоб всі працювали на державу, і щоб самі глядачі вірили в українське кіно", – підкреслює актриса.

Відео: Олег Сенцов. Один у полі воїн (video.rbc.ua)

Раніше стало відомо, що два українських фільми отримали нагороди від зарубіжних критиків на ОМКФ.

Також картина молодого українського режисера отримала престижну кінопремію.