"Глядач буде довго повертатися": Ірма Вітовська назвала одну з головних проблем українського кіно

"Глядач буде довго повертатися": Ірма Вітовська назвала одну з головних проблем українського кіно
Фото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

Кінотеатрів в Україні все ще недостатньо, впевнена акторка

За останні кілька років в українському кінематографі відбувся колосальний прогрес. Про це в ексклюзивному коментарі для Styler до дня українського кіно розповіла відома українська актриса театру і кіно Ірма Вітовська.

За її словами, українські фільми отримують нагороди на престижних кінофестивалях Європи. Це дуже хороший показник того, що українське кіно розвивається і стає цікавим світу, переконана актриса. Крім того, кожен рік нових кінострічок у нас стає все більше, додає вона.

"Чим більше фільмів в Україні будуть знімати, тим більш якісним буде продукт. Ті, хто його буде створювати, будуть вчитися доводити кіно до досконалості саме в процесі. Якщо дитина зробила свої перші три кроки і впала, не можна сказати, що вона не стане чемпіоном! Вона зробив ці три кроки, дайте їй можливість зробити ще п'ять, ще сім, і вона побіжить", - додає Вітовська.

"Глядач буде довго повертатися": Ірма Вітовська назвала одну з головних проблем українського кіноФото: Ірма Вітовська (РБК-Україна)

Багато наші фільмів все ще не окуповуються, тому що довгий час українське кіно перебувало в стагнації, впевнена вона.

"У нас довго не було українського кіно. Глядач дуже довго буде до нього повертатися. Крім того, для демонстрації українського кіно є мало майданчиків. Старше і середнє покоління мало ходить в кінотеатри, бо серед цих категорій у нас поки не дуже розвинена культура дозвілля. У нас середній вік глядача – 16-25 років, це молодь. Особливо що стосується жанрового кіно", - пояснює вона.

Вітовська підкреслює: крім жанрового, має бути і авторське кіно, і соціальне, і філософське – повинно бути якомога більше фільмів на будь-який смак.

"Кіно має бути дуже різне, на різного глядача. Думаю, тут треба брати тільки кількістю. А саме українське кіно як явище потроху набирає свого глядача. Якщо підсумувати, то я впевнена: ми на правильному шляху. Головне, щоб все було прозоро, щоб всі працювали на державу, і щоб самі глядачі вірили в українське кіно", – підкреслює актриса.

Відео: Олег Сенцов. Один у полі воїн (video.rbc.ua)

Раніше стало відомо, що два українських фільми отримали нагороди від зарубіжних критиків на ОМКФ.

Також картина молодого українського режисера отримала престижну кінопремію.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся