ua en ru

У NASA показали обертання тисяч астероїдів в Сонячній системі (відео)

У NASA показали обертання тисяч астероїдів в Сонячній системі (відео) Фото: pixabay.com/GuillaumePreat

Дослідники створили симуляцію пересувань космічних об'єктів за чотири роки

Вчені NASA показали, як 29 тисяч астероїдів, які за чотири роки своєї роботи виявив апарат NEOWISE, обертаються в Сонячній системі. Відповідне відео опубліковано в YouTube.

Всього з 2013 року NEOWISE виявив в Сонячній системі 375 29 об'єктів, з яких 788 - навколоземні об'єкти і 136 - комети. Деякі з них були класифіковані як "особливо небезпечні" через їх розмір і траєкторію руху - вони можуть перетнути Земну орбіту.

Дослідники створили симуляцію, яка демонструє, як космічні об'єкти рухаються по Сонячній системі. Орбіти Меркурія, Марса і Венери на відео виділені синім кольором, а орбіта Землі - блакитним.

Відео: Астероїди і комети (YouTube / NASA Jet Propulsion Laboratory)

Інфрачервоний космічний телескоп WISE був запущений на навколоземну орбіту в 2009 році. Телескоп спеціалізувався на пошуку у чотирьох інфрачервоних діапазонах: ультраяскравих інфрачервоних галактик, коричневих карликів, астероїдів і комет. Однак в 2011 році проект заморозили.

У 2013 році інженери NASA запустили оновлений проект NEOWISE, в рамках якого телескоп почав займатися пошуком навколоземних об'єктів. Тоді астрономи виявили перший астероїд (2013 YP139), відкритий телескопом після дворічної "сплячки".

До речі, в мережі показали дивовижне відео з поверхні комети.