Геній сучасності: помер відомий український музикант

Геній сучасності: помер відомий український музикант
Левко Колодуб помер (фото: topnews/vn.ru)

Метр залишив після себе багату творчу спадщину

Відомий український композитор Левко Колодуб помер 23 лютого у віці 88 років. Колодуб був автором музики безлічі симфонічних та оперних опусів, балетів, мюзиклів, концертів для різних інструментів, вокальної музики, він залишив після себе величезну творчу спадщину. Про смерть музичного генія повідомили прес-службі Міністерства культури України.

Левко Колодуб був одним з майстрів української академічної музики, композитором, народним артистом України, лауреатом Шевченківської премії, професором Національної музичної академії України імені Петра Чайковського.

Музика Левка Миколайовича Колодуба ґрунтується на етнічних українських мотивах. Його композиції набули величезних успіх не тільки в Україні, але і в Німеччині, США, Канаді, Аргентині, Польщі, Болгарії, Румунії, Іспанії, Греції, Франції, Північній Кореї, Китаї.

"Метр залишив після себе багату творчу спадщину: безліч симфонічних та оперних опусів, балети, мюзикли, концерти для різних інструментів, вокальну музику. Особливе місце в його творчості посідає Тарас Шевченко, на основі віршів з "Кобзаря" і під впливом ілюстрацій до нього, Лев Миколайович створив симфонію-думу "Шевченка образи", оперу "Поет" про життя Кобзаря", - йдеться в повідомленні.

Геній сучасності: помер відомий український музикант

Левко Колодуб (фото: mincult.kmu.gov.ua)

Лев Миколайович Колодуб народився 1 травня 1930 року в Києві. Також у 2010 році він став лауреатом Шевченківської премії за симфонію № 9 "Sensilis moderno" ("Новітні відчуття"), симфонію № 10 "За ескізами юних літ", симфонію № 11 "Нові береги".

Лев Миколайович успішно поєднував активну композиторську творчість з педагогічною та громадською діяльністю. Очолював правління Музичного фонду України (1984-1995), був президентом Асоціації діячів духової музики України Національного всеукраїнського музичного союзу (1991), головою Київської організації Спілки композиторів України (1995-1999).

Левко Колодуб "Карпатська рапсодія" (відео: youtube.com)

Нагадаємо, що помер геніальний російський музикант Децл. Нещодавно з'явилася ймовірна причина смерті репера.

Також ми писали, що в Ужгороді помер відомий український музикант.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся