ru ua

Патріарх Кирило зібрався в Україну: коли до Києва приїде глава РПЦ

Патріарх Кирило зібрався в Україну: коли до Києва приїде глава РПЦ Патріарх Кирило (фото: instagram.com/patriarchkirill)

Глава РПЦ похвалив Онуфрія і звернувся до всіх прихожан Московського патріархату

Патріарх Кирило, який нещодавно став професором РАН, хоче приїхати в Україну. За словами очільника РПЦ, він хотів би відвідати Києво-Печерську лавру. Більш того, він сподівається зустрітися там з парафіянами так званого Московського патріархату, щоб поспілкуватися з ними і благословити їх.

У розмові з російськими журналістами Кирило Гундяєв поскаржився на "політичну ситуацію і кон'юнктуру" в Україні. При цьому вважає, що це "скоропроходящіє явлєнія, вєдь власть постоянно мєняєтся". Таким чином, на думку глави РПЦ, він зможе приїхати до Києва вже після виборів президента в нашій країні.

"У мене зберігається надія, що я зможу помолитися в Києво-Печерській лаврі, зустрітися зі своїм віруючим народом, з єпископатом української церкви, який сьогодні героїчно відстоює канонічне православ'я", - сказав Кирило, маючи на увазі предстоятеля УПЦ МП Онуфрія.

Гундяєв також попросив прихожан Московського патріархату "твердо триматися віри і не піддаватися спокусам".

"Духовна, культурна, цивілізаційна єдність росіян і українців сильніша, ніж тимчасові політичні схеми і моделі, які працюють на руйнування цієї єдності", - резюмував він.

Тим часом українці висміяли заяву Кирила і не хочуть його бачити в Україні.

"У українського народу немає ніякого господаря! Ми вільний народ! А хочуть українці бачити цього Гундяєва? Ні!" - написав один користувач.

"Краще нехай "його народ" збирає валізи і сам до нього їде з України", - додав інший.

"Сподіваюся, цього путінського посіпаку не пустять в Україну", - зазначив Роман Бусько.

Патріарх Кирило зібрався в Україну: коли до Києва приїде глава РПЦ

Скріншот коментарів

Раніше ми писали про те, що українцям-фанатам глави РПЦ Кирила хочуть давати російські паспорти.

До речі, закон про перехід релігійних громад вступив в силу.