ua en ru

У Росії загрожують Макаревичу: що сталося

У Росії загрожують Макаревичу: що сталося Фото: Андрій Макаревич (УНІАН)

Скандал стався через інтерв'ю, що вийшло нещодавно

Відомому російському рок-музиканту, лідеру групи "Машина часу" Андрію Макаревичу пригрозили позбавленням звання Народного артиста Росії. Таку позицію озвучив член експертної ради з питань розвитку інформаційного суспільства при Держдумі Вадим Манукян.

Скандал розгорівся через інтерв'ю, яке Макаревич дав російському виданню і в якому заявив, що 80% населення землі – ідіоти.

"Будучи ворогом усіляких заборон проте я сам попросив про одну заборону: давайте заборонимо кричати по телевізору. Заборонимо кричати одночасно кільком промовцям. Тому що це просто калічить психіку людей. Прости мене, але взагалі 80 відсотків населення землі — ідіоти. Треба це прийняти, як даність", - сказав музикант.

Також Макаревич в інтерв'ю звинуватив російську владу в тому, що жителі РФ опинилися в жахливих умовах.

"Ти вранці прокинувся, зайшов на свою сторінку в соцмережі, прочитав там три хамських репліки і подумав, що весь світ тебе обісрав? А це просто три бота, три гівняних бота. Та про що ми говоримо? Я на це ніколи не звертаю уваги. Хто там за мене, хто — проти. Я — не кандидат в президенти, мені не потрібен електорат. Я бачу, що сьогодні мене читають і ставлять лайки набагато більше людей, ніж два роки тому. З чого роблю висновок, що два роки тому, на жаль, я був правий. Завдяки дивовижним помилкам нашої влади, ми потрапили в гівно, в якому зараз сидимо. І люди це починають розуміти", - зазначив лідер групи "Машина часу".

У відповідь на таку заяву Вадим Манукян висловився про позбавлення Андрія Макаревича звання Народного артиста Росії.

"Дуже зручна позиція. Народний артист Росії назвав 80% людей ідіотами. І це ви скажете, теж ніяк не повинно вплинути на знаходження у нього цього високого звання? Давати його треба за творчість, а відбирати саме за хамство", – заявив він і додав, що людей мистецтва потрібно також карати, як і чиновників, якщо вони зневажливо відгукуються про людей.

"Чому ми так обурюємося, коли чиновники хамлять населенню, позитивно сприймаємо те, що їх після цього звільняють, але впадаємо в ступор і ніяк не реагуємо, коли таке собі дозволяє творча людина? Чи справедливо це? Вони, що, особлива каста, якій все можна? Ні! Вони такі ж, як усі, і до них теж потрібно застосовувати рівноцінні заходи впливу!" – резюмував Манукян

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Макаревич розродився гнівним постом про Україну.

А також розповідали про те, що Макаревич висловився про війну на сході України.